VIDEO Katastrofálny deň pre rivalky Petry Vlhovej: Nepríjemný moment zažila aj Shiffrinová

Federica BrignoneováFederica Brignoneová Zdroj: SITA/AP/Giovanni Auletta

VAL D'ISERE- Talianska lyžiarka Federica Brignoneová triumfovala v nedeľnom super-G vo Val d'Isere a slávila tretie víťazstvo v prebiehajúcej sezóne Svetového pohára.

Vo francúzskom stredisku vyhrala s náskokom 44 stotín pred Nórkou Kajsou Vickhoffovou Lieovou, na treťom mieste skončila ďalšia talianska zjazdárka Sofia Goggiová (+0,59).

Brignoneová sa najlepšie vyrovnala s nástrahami náročne postavenej trate. Od úvodu išla agresívne, odvážnu líniu zvolila aj v technických zákrutách, pričom neustále zrýchľovala. Kĺzalo jej to aj v dolnej časti a v cieli mala 87 stotín k dobru na dovtedajšiu líderku Rakúšanku Corneliu Hütterovú.

Napokon sa medzi ne vkliesnili ešte Goggiová a Lieová. Brignoneová dosiahla 24. prvenstvo v kariére vo SP, deviate v superobrovskom slalome.

"Bola to takmer perfektná jazda. Momentálne ma lyžovanie veľmi baví, je mojou vášňou, cítim, že ešte mám čo ukázať," povedala podľa agentúry APA 33-ročná Talianka, ktorá v tejto zime vyhrala už dva obrovské slalomy v kanadskom Mont Tremblante.

Mnohé favorizované lyžiarky preteky nedokončili

Viaceré favoritky zaváhali, v náročnej technickej pasáži vypadli po nádejných medzičasoch Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová i Novozélanďanka Alice Robinsonová, preteky nedokončili aj Talianka Marta Bassinová a líderka SP Mikaela Shiffrinová.

Američanka vedie celkové poradie už len so 63-bodovým náskokom pred Brignoneovou. Veľké problémy mala aj víťazka sobotného zjazdu Jasmine Fluryová, Švajčiarka obsadila ôsme miesto.

Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie. Petra Vlhová vynechala rýchlostné disciplíny v St. Moritzi i vo Val d'Isere a do kolotoča SP sa vráti až vo štvrtok, keď sa pôjde vo francúzskom Courcheveli večerný slalom.

výsledky super-G SP žien vo Val d'Isere: 1. Federica Brignoneová (Tal.) 1:21,58 min., 2. Kajsa Vickhoffová Lieová (Nór.) +0,44 s, 3. Sofia Goggiová (Tal.) +0,59, 4. Cornelia Hütterová (Rak.) +0,87, 5. Michelle Gisinová (Švaj.) +1,32, 6. Joana Hählenová (Švaj.) +1,71, 7. Laura Pirovanová (Tal.) +1,80, 8. Jasmine Fluryová (Švaj.) +1,82, 9. Kira Weidleová +1,86, 10. Emma Aicherová (obe Nem.) +1,91

celkové poradie SP (po 11 zo 42 súťaží): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 620 b., 2. Brignoneová 557, 3. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) 429, 4. Goggiová 396, 5. Petra VLHOVÁ (SR) 391, 6. Sara Hectorová (Švéd.) 296

poradie v super-G (2 z 10): 1. Goggiová 160, 2. Brignoneová 145, 3. Hütterová 130, 4. Lieová 93, 5. Gutová-Behramiová 60, 6. Hählenová 60

Viac o téme: Mikaela Shiffrinová Federica Brignoneová Lara Gutová-Behramiová