VIDEO Takto vyzerá brilantná slovenská noc: Tatar ako vymenený, ukážkový Pospíšilov zásah

Martin Pospíšil prekonáva Anthonyho StolarzaMartin Pospíšil prekonáva Anthonyho Stolarza Zdroj: SITA/AP/The Canadian Press/Larry MacDougal

WINNIPEG - Slovenský hokejista Tomáš Tatar sa bodovo presadil vo svojom druhom zápase v drese Seattlu.

Tridsaťtriročný útočník strelil gól a pripísal si aj asistenciu, no Kraken prehrali na ľade Dallasu 3:4 po predĺžení. Skóroval aj ďalší Slovák Martin Pospíšil, gólom pomohol k triumfu Calgary nad Floridou 3:1.

Rozbehne sa Tatar konečne?

Tatar má na konte prvý viacbodový zápas v sezóne. Rovnako ako predvčerom pri debute za Seattle po výmene z Colorada, odohral duel v prvom útoku vedľa Mattyho Beniersa a Jordana Eberleho. Na ľade strávil 16:16 minút, mal plusový bod a na bránku vyslal štyri strely. Odsedel si aj dve minúty na trestnej lavici. V 29 zápasoch tejto sezóny má na konte 2 góly a 10 asistencií.

Tridsaťdvaročný slovenský krídelník sa presadil v úvode druhej časti, keď sa po strele Beniersa dostal k dorážke a prekonal Scotta Wedgewoda. O trinásť minút neskôr sa situácia otočila, Tatar bol na začiatku akcie a skóroval Beniers. Eeli Tolvanen vyrovnal 22 sekúnd pred koncom tretej časti na 3:3 a zariadil, že Kraken bodovali štvrtýkrát v rade.

"Myslím si, že je to pre nás dôležitý bod. Mali sme niekoľko výpadkov, ktoré nás stáli inkasované góly, ale potom sme bojovali a myslím, že sme hrali dobre. Myslím si, že sme si bod zaslúžili. V predĺžení sme trafili žŕdku. Mohli ste vidieť, aká je tenká hranica medzi víťazstvom a prehrou. Musíme si z tohto zápasu zobrať len to pozitívne a takto hrať aj v ďalšom stretnutí," uviedol Tatar podľa nhl.com.

Tešiaci sa hráči Kraken Galéria fotiek (31) Tešiaci sa hráči Kraken Zdroj: SITA/AP/Jeffrey McWhorter

Pospíšil a jeho pohotový bekhend

Pospíšil ukončil dvanásťzápasové čakanie na gól, keď otvoril skóre zápasu. Dvadsaťštyriročný útočník sa presadil po rýchlom protiútoku, Anthonyho Stolarza prekonal bekhendovou strelou. V tejto sezóne má po 20 zápasoch na konte 4 góly a 3 asistencie. Pospíšil nastúpil opäť v druhom útoku, odohral 12:04 minúty a okrem gólu zaznamenal aj plusový bod, tri hity a štyri strely.

"Nebol som ani pripravený na protiútok, ale prihral mi a povedal som si, že musím korčuľovať. Ak hráte s Nazemom musíte byť vždy pripravený na prihrávku. Hovorí mi, aby som na to čakal a potom využil svoju rýchlosť," uviedol Pospíšil na adresu Kadriho.

Zároveň dodal, že si váži možnosť hrať s ním v jednom útoku: "Stále sa mi snaží pomôcť a som rád, že môžem s ním hrať. Spolupráca s Nazemom a Connorom Zarym je vždy veľmi dobrá," dodal pre oficiálnu klubovú webstránku.

Jeho klubový spoluhráč Adam Ružička nebodoval v šiestom stretnutí v rade. Tréner Ryan Huska ho zaradil opäť na pozíciu centra štvrtej formácie a strávil na ľade 7:20 minúty. O triumfe Calgary rozhodol v 44. minúte počas oslabenia kapitán Mikael Backlund a výsledok potvrdil v závere zápasu Blake Coleman strelou do prázdnej brány, rovnako v početnej nevýhode. Prvou hviezdou duelu však bol brankár "plameňov" Jacob Markström, ktorý zneškodnil 33 striel. Švéd vynechal predchádzajúcich sedem zápasov pre zranenie prsta.

"Je to pre nás veľké víťazstvo. Bolo pekné vrátiť sa späť do bránky. Rozprávali sme sa v tíme po uplynulom domácom stretnutí (triumf 4:2 proti Tampe) a chceme vyhrať všetky štyri zápasy pred Vianocami," povedal Markström.

Brankára domácich pochválil aj Backlund: "Bol skvelý. Chytal veľmi dobre, naozaj solídne. Je skvelé vidieť, že sa vrátil späť. Som za neho naozaj šťastný."

Kapitán Flames Mikael Backlund Galéria fotiek (31) Mikael Backlund sa teší z gólu Zdroj: SITA/AP/The Canadian Press/Larry MacDougal

Montreal uspel na ľade Winnipegu 3:2 po predĺžení, o triumf Canadiens sa postaral v presilovej hre Justin Barron. Slovenský útočník v drese hostí Juraj Slafkovský nebodoval. Nastúpil opäť v prvom útoku s Nickom Suzukim a Coleom Caufieldom, na ľade bol 20:06 minúty, pripísal si tri hity a odsedel si aj dve minúty na trestnej lavici.

"Myslím si, že sa zlepšujeme každým duelom. Hráme najviac organizovane odkedy pôsobím na striedačke Montrealu. Budovanie systému a rôznych častí hry si vyžaduje čas a hráči sú schopní pracovať na detailoch," uviedol tréner Martin St. Louis.

Všetci milujú Sida Crosbyho!

Sidney Crosby rozhodol o triumfe Pittsburghu nad Minnesotou 4:3, na konte má už 1535 bodov. V historickej tabuľke produktivity mu patrí 13. mieto. Penguins viedli 3:0, ale o náskok prišli na začiatku tretej časti, keď vyrovnal Vinni Lettieri.

Kapitán domácich však rozhodol v 47. minúte počas presilovej hry. Zaznamenal svoj 89. víťazný gól v kariére a vyrovnal Luca Robitailla na 24. mieste v histórii NHL. "Bolo dôležité dostať sa do vedenia, no nedokázali sme si ustrážiť náskok. Budeme sa snažiť na tom pracovať, aby sme to nabudúce zvládli," skonštatoval Crosby.

Alex Nedjelkovic prijíma gratuláciu Galéria fotiek (31) Alex Nedjelkovic prijíma gratuláciu od Sidneyho Crosbyho Zdroj: SITA/AP/Gene J. Puskar

Zvädnuté červené krídla sa prepadávajú

Adam Henrique a Troy Terry pomohli zhodne gólom a asistenciu k triumfu Anaheimu na ľade Detroitu 4:3. Henrique nadviazal na výkon z predchádzajúceho duelu, keď proti New Jersey Devils dosiahol prvý hetrik v kariére. Ducks viedli v úvode druhej časti už 4:0 a náskok sa im podarilo udržať.

"V tejto sezóne sme v takejto situácii neboli veľakrát. Vždy sme dostali jeden alebo dva góly a museli sme doťahovať vedenie súpera. V tom stretnutí to však bolo inak a páčilo sa mi, ako sme zápas zvládli," uviedol Terry.

Za Detroit sa dvakrát presadil Alex DeBrincat a raz Jeff Petry. Patrick Kane a Shayne Gostisbehere si pripísali dve asistencie. Do zostavy domácich sa vrátil kapitán Dylan Larkin, ktorý pre zranenie vynechal predchádzajúce štyri zápasy. Red Wings však prehrali šiesty z uplynulých siedmich duelov.

Výsledky NHL:

Detroit Red Wings - Anaheim Ducks 3:4 (0:3, 1:1, 2:0)
Góly: 23. Petry (Copp, Kane), 48. DeBrincat (Kane, Gostisbehere), 58. DeBrincat (Gostisbehere, Larkin) – 3. Gudas (Leason, Henrique), 9. Mintjukov (Carlsson, Terry), 19. Henrique (Fowler, Strome), 22. Terry (Vaakanainen, Killorn). Brankári: Husso (18. Reimer) - Dostál, strely na bránku: 32:22

Pittsburgh Penguins - Minnesota Wild 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
Góly: 8. Smith (Puustinen, Pettersson), 21. Guentzel (Karlsson, Crosby), 24. Malkin (Puustinen, Pettersson), 47. Crosby (Guentzel, Malkin) – 36. Hartman (Faber, Johansson), 38. Middleton (Boldy, Kaprizov), 46. Lettieri (Merrill, Hunt). Brankári: Nedeljkovic - Gustavsson, strely na bránku: 30:27

Winnipeg Jets - Montreal Canadiens 2:3 pp (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 40. Vilardi (Morrissey, Ehlers), 53. Perfetti (Namestnikov, Dillon) – 25. Anderson (Matheson, Evans), 36. Dvorak (Anderson, Gallagher), 62. Barron (Caufield, Suzuki). Brankári: Hellebuyck - Allen, strely na bránku: 32:26

Dallas Stars - Seattle Kraken 4:3 pp (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
Góly: 2. Duchene (Seguin, Marchment), 11. Robertson (Pavelski, Hintz), 27. Duchene (Pavelski, Dadonov), 63. Harley (Duchene, Benn) – 21. TATAR (Beniers), 34. Beniers (Eberle, TATAR), 60. Tolvanen (Wennberg, Bjorkstrand). Brankári: Wedgewood - Daccord, strely na bránku: 28:38

Calgary Flames - Florida Panthers 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Góly: 9. POSPÍŠIL (Kadri, Gilbert), 44. Backlund (Hanifin), 59. Coleman – 20. Reinhart (Tkachuk, Barkov). Brankári: Markström - Stolarz, strely na bránku: 24:34

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 31

Viac o téme: Sidney Crosby Florida Panthers Detroit Red Wings Tomáš Tatar Winnipeg Jets Pittsburgh Penguins Dallas Stars Montreal Canadiens Minnesota Wild Anaheim Ducks Calgary Flames Martin Pospíšil Alex DeBrincat Juraj Slafkovský Seattle Kraken