Magické číslo 173: Griezmann vyrovnal bradatý rekord, ale Atlético stratilo body

Antoine Griezmann Antoine Griezmann Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

MADRID - Francúzsky futbalista Antoine Griezmann vyrovnal rekord Luisa Aragonesa a patrí mu tak už pozícia najlepšieho strelca v histórii Atlética Madrid.

Tridsaťdvaročný útočník v utorkovom zápase 18. kola La Ligy proti Getafe (3:3) zaznamenal dva góly a v drese Atlética tak má na konte už 173 presných zásahov.

Francúzsky reprezentant strelil svoj 172. gól v 44. minúte a následne premenením pokutového kopu v 69. minúte vyrovnal Aragonesov rekord. Bývalý španielsky útočník dosiahol svoju métu v 370 zápasoch, pokým Griezmann to zvládol v 364 stretnutiach v drese Atlética. "Chcel som hlavne, aby sme v zápase získali tri body. Je škoda, že sa to nepodarilo," vyjadril  Griezmann podľa agentúry AP sklamanie z remízy.

"Je to neuveriteľný hráč, ktorý sa stal súčasťou klubovej histórie. Vždy odovzdával všetko pre tím, a pre nás je veľmi dôležitou súčasťou," vychválil zverenca kouč Diego Simeone.

Atléticu patrí v tabuľke La Ligy tretie miesto s 35 bodmi, rovnaký počet má aj štvrtý obhajca titulu FC Barcelonu. Na prvej priečke je so 44 bodmi Girona, ktorá vedie o dva body pred Realom Madrid.

Viac o téme: Atlético Madrid Antoine Griezmann Luis Aragonés La Liga