Najtragickejší prípad streľby šokoval Česko: Namiesto prestížneho duelu obrovský žiaľ a smútok

Jaroslav Tvrdík s vlajkou Slavie PrahaJaroslav Tvrdík s vlajkou Slavie Praha Zdroj: Profimedia

PRAHA - Únia európskych futbalových asociácií vyhovela žiadosti Slavie a kvôli tragickej streľbe na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe, ktorá si vyžiadala najmenej 15 mŕtvych, odložila dnešný zápas Ligy majsteriek.

Pražský klub to uviedol na sociálnej sieti X. Duel s rakúskym St. Pöltenom sa mal vo Vršoviciach na štadióne v Edene začať o 21.00 h, o náhradnom termíne sa ešte len rozhodne.

"Dnešný zápas Ligy majsteriek v Edene sa vzhľadom na tragické udalosti na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej neodohrá. O náhradnom termíne budeme informovať. Naše myšlienky sú s vami aj vašimi blízkymi," napísal vršovický klub.

Dnes futbal hrať nemôžu

Strelec zabil v budove školy v centre Prahy dnes popoludní viac ako 15 ľudí, najmenej 24 je zranených. Páchateľ je mŕtvy. Je to doposiaľ najtragickejší prípad streľby v Česku.

Slavia najprv uviedla, že chce zápas začať minútou ticha a uctiť tak obete. Neskôr predseda predstavenstva klubu Jaroslav Tvrdík oznámil, že Pražania požiadali o odklad.

"Dnes nemôžeme hrať futbal. Požiadali sme UEFA o odloženie večerného zápasu LM žien. Naše myšlienky a vyjadrenia hlbokej ľútosti a úprimnej sústrasti mieria k rodinám a príbuzným obetí, ktoré si streľba vyžiadala," napísal Tvrdík.

Viac o téme: UEFA SK Slavia Praha St. Polten Jaroslav Tvrdík Liga majsteriek
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/SK Slavia Praha
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy