Kopal, kričal, odhodil bundu i čiapku: Vydreté tri body pre Real a frustrovaný tréner súpera

Futbalisti Realu Madrid oslavujú gólFutbalisti Realu Madrid oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Ricardo Larreina

MADRID - Futbalisti Realu Madrid sa po štvrtkových zápasoch 18. kola vrátili na čelo tabuľky španielskej La Ligy.

Na pôde CD Alaves hrali od 54. minúty bez vylúčeného Nacha Fernandeza, no aj v oslabení dokázali vydrieť víťazstvo 1:0 zásluhou gólu Lucasa Vazqueza v nadstavenom čase. Využili tak zaváhanie doterajšieho lídra Girony, ktorá pár hodín predtým remizovala na ihrisku Betisu Sevilla 1:1.

Tréner Realu Carlo Ancelotti vyzdvihol po stretnutí charakter a odolnosť svojho tímu. "Bol to zložitý zápas. S desiatimi hráčmi si už všetci mysleli, že to dnes asi prehráme. Tento tím však dokáže získať energiu z ničoho. Odolali sme a v závere sme boli za našu snahu odmenení," spokojne konštatoval Ancelotti.

Tréner domáceho tímu vybuchol

Vazquéz oslabil madridský tím v 54. minúte, keď zozadu šliapol na nohu domácemu Samu Omorodionovi. Rozhodca mu pôvodne udelil žltú kartu, no situáciu si prezrel na videu a vzápätí ukázal obrancovi Realu červenú. Real sa však v početnej nevýhode ubránil a v samom závere gólovo udrel. V druhej minúte nadstaveného času si na center Toniho Kroosa z rohového kopu naskočil Vazquéz a hlavičkou k žrdi rozhodol o trojbodovom zisku hostí.

Tréner domáceho tímu Luis Garcia po tomto momente "vybuchol". Na striedačke kopal do predmetov, odhodil bundu i čiapku, kričal, strčil do jedného z členov tímu a frustrovaný kopal nohami. "Nemôžeme nechať Lucasa takto zakončiť. Nemôžete takýmto spôsobom pustiť zápas z rúk - proti desiatim hráčom, v záverečných minútach," zlostil sa Garcia.

Jude Bellingham a Lucas Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Ricardo Larreina

Alaves utrpel tretiu prehru za sebou a v tabuľke zostal na 16. mieste. Naopak Real natiahol šnúru bez prehry vo všetkých súťažiach už na 17 duelov. Vyhupol sa na čelo tabuľky, keďže Girona získala iba bod po remíze na pôde Betisu. "Biely balet" má na konte rovnaký počet bodov ako konkurent (45), ale dsiponuje lepším vzájomným zápasom s katalánskym tímom i lepším skóre.

Girona viedla v Seville od 39. minúty, keď ukrajinský útočník Artem Dovbyk premenil pokutový kop. V 88. minúte však dovolili hostia skórovať Germanovi Pezzellovi, ktorý vyrovnal na konečných 1:1. Girona stratila body len v druhom z uplynulých 12 zápasov vo všetkých súťažiach. V domácej La Lige predtým vyhrala osem z deviatich stretnutí. Doteraz jedinú prehru v ligovej sezóne utrpela v septembri doma s Realom (0:3).

"Inkasovaný gól v závere nás veľmi hnevá. Bolí to. Mysleli sme si, že už to máme v suchu. Musíme si však ceniť aj tento bod, súper nás veľmi tlačil. Do vianočnej prestávky ideme spokojní. Musíme si udržať dynamiku a znova nabiť baterky pred ďalšími zápasmi," citovala agentúra AFP kapitána Girony Aleixa Garciu.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5

Viac o téme: Carlo Ancelotti Real Madrid La Liga Nacho Fernandez Lucas Vázquez CD Alavés