Slovan nevedel celý zápas, kde mu hlava stojí, Michalovce predĺžili nadpozemskú sériu

Na snímke šarvátka v zápase 28. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice – HK Dukla Ingema MichalovceNa snímke šarvátka v zápase 28. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce Zdroj: TASR/František Iván

HUMENNÉ - Hokejisti posledného HC 19 Humenné sa postarali o prekvapenie v piatkovom zápase 28. kola Tipos extraligy, keď na svojom štadióne zdolali lídra súťaže HK Spišská Nová Ves 6:3.

Nad Spišiakmi uspeli aj v druhom domácom stretnutí sezóny, v októbri vyhrali 5:4 po nájazdoch. Hostia zaznamenali druhú prehru za sebou po reprezentačnej prestávke.

Extraligový nováčik poznačený virózou v mužstve sa dostal do vedenia na začiatku druhej polovice prvej tretiny zásluhou Handlovského, ktorý sa najlepšie zorientoval v predbránkovom priestore. Vyrovnané však bolo už po troch minútach, keď Galimov vyrazil puk pred seba a do prázdnej bránky ho dorazil Archambault.

Prostrednú tretinu na Zemplíne poznačilo množstvo vylúčení, Spišiaci v nej odohrali polovicu v oslabení. Po ďalších štyroch presných zásahoch, dvoch na oboch stranách, odchádzali aj po druhom klaksóne tímy do šatní za nerozhodného stavu. Domáci o svojom triumfe rozhodli v tretej tretine dvoma využitými presilovkami.

Najskôr v 50. minúte rozjasal domáce hľadisko Linet, na ktorého už o dve minúty nadviazal Glazkov svojím prvým gólom v sezóne. V poslednej minúte kozmeticky upravil skóre gólom do opustenej bránky hostí Novický.

Humenné tak aj druhýkrát dokázalo zdolať Spišiakov v domácom prostredí. V tabuľke však zostalo na poslednom mieste so ziskom 28 bodov. Líder extraligového pelotónu zo Spišskej Novej Vsi je naďalej prvý na konte s 53 bodmi.

HC 19 Humenné – HK Spišská Nová Ves 6:3 (1:1, 2:2, 3:0)
Góly: 12. Handlovský (Linet, Glazkov), 26. Horvát (Horvát, Linet), 32. Šoltés (Handlovský, Linet), 50. Linet (Handlovský, Horvát), 52. Glazkov (Krajňák), 60. Novický - 15. Archambault (Merezhko), 31. Burgess (Merezhko), 38. Nellis (Myklukha, Archambault). Rozhodovali: Krajčík, Štefik – Tichý, Stanzel, vylúčení: 4:9 na 2 min., presilovky: 4:1, oslabenia: 0:1, 2140 divákov.

Humenné: Galimov - Glazkov, Novický, Meliško, Sergienko, Novota, Diakov, Jacko – Lapšanský, Linet, Šoltés – Faith, Krajňák, Handlovský - Horvát, Lačný, Thomka - Borov, Havadej, Ragan

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Ališauskas, Merezhko, Žiak, Valach, Romaňák, Björkung, Groch, Šuty - Bakoš, Nellis, Archambault – Majdan, Kerbashian, Burgess - Džugan, Myklukha, Vandas - Zöld, Bortňák, Drábek

Michalovce nie a nie zastaviť

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v jedenástom zápase po sebe, keď na ľade HC Košice triumfovali 2:1. Po výhre v šlágri 28. kola Tipos extraligy sa dostali už na 2. miesto tabuľky práve pred "oceliarov," ktorí prehrali v siedmom stretnutí po sebe a v tabuľke spadli na tretie miesto.

Od úvodných minút sa hral pútavý hokej, ktorému nechýbali bojovnosť a zaujímavé situácie. Hostia sa dostali na koňa vďaka dvom presilovkám, keď v 5. minúte Solenský využil strieľanú prihrávku Valacha, ktorý o sedem minút prestrelil brankára Riečického - 0:2. Toho následne v bránke vystriedal Janus.

Domáci odpovedali dorážkou Pollocka v 21. minúte, ktorá ich povzbudila k ofenzívnej hre v druhej tretine, no vyrovnať v nej nedokázali. Duel priniesol aj viacero šarvátok i väčších trestov, no hosťom sa darilo držať tesný náskok. Brankár Škorvánek viackrát podržal svoj tím a v 47. minúte ho neprekonal ani Jääskeläinen z trestného strieľania.

TEL - 28. kolo:
HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Góly: 21. Pollock (Fejes, Jääskeläinen) - 5. Solenský (Valach, Bindulis), 12. Valach (Bindulis, Heard). Rozhodovali: T. Orolin, Novák - Šoltés, Ordzovenský, vylúčení: 8:14 na 2 min., navyše Pollock (Koš.) 5 min. + DKZ za vrazenie na mantinel - Kabáč (Mich.) DKZ za napadnutie hlavy alebo krku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 5195 divákov. Zmeny: 12. Janus (Koš.) namiesto Riečického

Košice: Riečický (12. Janus) - Olsson, Breton, Ferenc, Šedivý, Mihalik, Deyl - Lunter, Berger, Fejes - Jääskeläinen, Chovan, Pollock - Bačo, Šimun, Rogoň - A. Bartoš, Havrila, Jokeľ

Michalovce: Škorvánek - Michalčin, Bindulis, Bodák, Cibák, Macejko, Stripai, Jasečko, Zabusovs - Daugavinš, Pearson, Santos - Valach, Heard, Puliš - Paločko, Suja, Buc - Vašaš, Solenský, Kabáč

Poprad zdolal Liptákov

Hokejisti Popradu zvíťazili v piatkovom stretnutí 28. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša 2:1. O víťazný gól sa postaral v 39. minúte Jakub Urbánek.

Popradčania potvrdili v podtatranskom derby dobrú fazónu. Z uplynulých deviatich duelov zabodovali naplno vo ôsmom.

Tipos extraliga - 28. kolo:
HK 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly: 6. Valigura (Fekiač) - 12. Kotvan, 39. Urbánek (Peresunko, Brejčák). Rozhodovali: Fridrich, Výleta - M. Orolin, Durmis, vylúčení 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 1172 divákov

Liptovský Mikuláš: Krasikov - Lalík, Mezovský, Vasiliev, Žilka, Fekiač, Hraško, Jendroľ - Lahtinen, Quince, Réway - Berry, Egle, Nauš - J. Sukeľ, Uhrík, Avcin - Nespala, Vankúš, Valigura - Vojtech

Poprad: Valluš - Turan, McFadden, Brincko, Kotvan, D. Brejčák, Betker, Česánek - Kukuča, Coulter, Dmowski - Calof, Urbánek, Peresunko - Svitana, Mlynarovič, Oško - Melcher, Halama, Przygodzki

Trenčín dovolil Slovanu len jeden čestný

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v piatkovom stretnutí 22. kola Tipos extraligy na domácom ľade nad Slovanom Bratislava 5:1. Pre Bratislavčanov to bola štvrtá prehra po sebe.

Trenčín sa odpútal od svojho piatkového súpera na rozdiel šesť bodov, Dukle patrí v tabuľke s 38 bodmi 9. miesto. Slovan je predposledný so ziskom 32 bodov, na posledné Humenné má náskok štyri body.

TEL-28. kolo:
HK Dukla Trenčín – HC Slovan Bratislava 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Góly: 9. Ahl (Charbonneau), 15. Petráš (Pietroniro, Ahl), 23. Sojčík (Starosta), 28. Hudec (Conway, Pietroniro), 51. Ahl (Immo, Baláž) - 60. Šille (Fominych). Rozhodovali: Snášel ml., J. Konc ml. - Pribula, Bogdaň, vylúčení: 8:6 na 2 min., navyše S. Petráš 5+DKZ za podkopnutie, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 5055 divákov.

HK Dukla Trenčín: Borák – Nemčík, Pietroniro, Starosta, Petrovický, Ekberg, Kupec, Hlaváč – Ahl, Baláž, Immo – Hudec, Conway, Charbonneau – Giľák, Vaňo, Š. Petráš – Krajčovič, Sojčík, Škvarek - Lichanec

HC Slovan Bratislava: Godla – Ahnelöv, Korenčík, Golian, Romančík, Demo, Maier, Marcinko – Ranford, Poirier, Takáč – Fominych, Preisinger

Nové Zámky vyhrali po predĺžení

Hokejisti Nových Zámkov zdolali v piatkovom zápase 28. kola Tipos extraligy Nitru 3:2 po predĺžení. O rozhodujúci presný zásah sa postaral v čase 64:24 Albert Michnáč.

Nitrania boli blízko k zisku troch bodov, no sedem sekúnd pred vypršaním riadnej hracej doby vyrovnal na 2:2 Mike Lee a poslal duel do predĺženia. V ňom rozhodol Michnáč svojím druhým gólom v zápase taktiež v poslednej minúte.

HC MIKRON Nové Zámky – HK Nitra 3:2 pp (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Góly: 44. Michnáč (T. Mikúš, Kozák), 60. Lee (J. Mikúš, Johnson), 65. Michnáč (Prokeš, Mamčics) - 33. Cotton (Gill, Harper), 37. Harper (Gill, Cotton). Rozhodovali: Goga, Klejna - Kacej, D. Konc ml., vylúčení: 6:7, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Nové Zámky: Kantor - Lee, Roman, Chatrnúch, Mamčics, Novajovský, Kozák, Mészárosk - J. Mikúš, Johnson, T. Mikúš - Michnáč, Roy, Stupka - Števuliak, Prokeš, Šišovský - Kováč, Ondrušek, Ružek - Fafrák

Nitra: Aittokalio – Cotton, Mezei, Valent, Gajdoš, Vitáloš, Stacha, Bač – Jackson, Gill, Buček - Bubela, Gates, Harper – Lacka, Čederle, Okoličány – Bajtek, Slovák, Hrnka - Ridzoň

Krajské derby rozhodli nájazdy

Hokejisti Banskej Bystrice vyhrali piatkové derby 28. kola Tipos extraligy nad Zvolenom 3:2 po samostatných nájazdoch a pripísali si na konto siedmu výhru v sérii. Hostia spod Pustého hradu pod taktovkou trénera Javorčíka bodovali v druhom zápase za sebou, ale rivala v tabuľke nepreskočili.

V prvej tretine boli o niečo aktívnejší hostia a napokon išli do vedenia v jej závere, keď Hecl zobral Výhonskému puk a z kruhu vymietol horný roh Krošeljovej svätyne. V strednom dejstve už bolo 0:2, pretože Sládok šikovne zakončil v čase, keď prebehli pred domácim gólmánom dvaja hráči a nič tak nevidel. Lenže prešlo 80 sekúnd a Adam sa krásne preštrikoval popri mantineli až pred bránku a pokoril Kupského - 1:2.

Bystričania mali viac šancí na vyrovnanie, ale v tretej tretine hral Zvolen umne a hrozil z kontier. V samom závere sa tím spod Urpína odhodlal k hre bez brankára a Šenkeřík vyrovnal strelou od modrej. V predĺžení domáci nevyužili presilovku a tak rozhodli samostatné nájazdy. V nich zaznamenal víťazný gól Rastislav Gašpar, keď bystrickí hokejisti premenili tri nájazdy v rade a hostia zo štyroch len jeden.

HC '05 Banská Bystrica - HKM Zvolen 3:2 pp a sn (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 26. Adam (Petriska), 59. Šenkeřík, 65. Gašpar (rozh. sam. nájazd)– 19. M. Hecl, 25. Sládok (Mudrák, Zuzin) Rozhodovali: Baluška, Crman – Gegáň, Valo. Vylúčení na dve min.: 3:7, presilovky a oslabenia: 0:0. Diváci: 3016.

HC '05 Banská Bystrica: Krošelj – Šenkeřík, Bačík, D. Stránský, Hora, Luža, Ďatelinka – Turnbull, Vela, Wilkins – Petriska, Adam, R. Faith – Gašpar, Bíreš, Macek – Výhonský, A. Stránský, Štrauch

Zvolen: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Hain, Sládok, Čulík – Kašlík, M. Hults, R. Bondra – Mucha, Viedenský, Zuzin – M. Hecl. Langkow, Marcinek – Csányi, Šiška, Kolenič

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 10

Viac o téme: HC Košice HK Poprad HKM Zvolen HK Nitra HC Slovan Bratislava HC '05 Banská Bystrica HK Dukla Trenčín HK Spišská Nová Ves HC Mikron Nové Zámky HK 32 Liptovský Mikuláš HK Dukla Ingema Michalovce HC 19 Humenné