Salah odvracal črtajúcu sa prehru: Šláger Liverpoolu s Arsenalom priniesol deľbu bodov

Mohamed Salah a faulovaný Eddie NketiahMohamed Salah a faulovaný Eddie Nketiah Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu remizovali v sobotňajšom šlágri 18. kola anglickej Premier League s Liverpoolom 1:1 a udržali sa na čele tabuľky. Pred svojimi rivalmi majú náskok jeden bod.

Do duelu na Anfield Road vstúpili lepšie hostia, ktorí sa dostali do vedenia už v 4. minúte po hlavičke Gabriela Magalhaesa. Liverpool odpovedal po polhodine hry, Trent Alexander-Arnold našiel za obranou Mohameda Salaha a ten nedal brankárovi šancu. Do prestávky mal ešte veľkú šancu Gabriel Martinelli, no tesne minul.

V druhom dejstve vyložených šancí ubudlo, no domáci mohli rozhodnúť vo svoj prospech. V 70. minúte skončila tečovaná strela Harveyho Elliotta na žrdi a o tri minúty trafil Alexander-Arnold po brejku do brvna. Arsenal vedie o bod pred druhým Liverpoolom a treťou Aston Villou.

FC Liverpool - FC Arsenal 1:1 (1:1)
Góly: 29. Salah - 4. Gabriel