VIDEO Pochoval Slafkovského Montreal i Boston: Kráľ predĺžení sa teší z ďalšieho ocenenia

Ruský hokejista Kirill KaprizovRuský hokejista Kirill Kaprizov Zdroj: SITA/AP/Stacy Bengs

MINNESOTA - Kirill Kaprizov z Minnesoty vyhral predposlednú tohtoročnú anketu o najlepšieho hokejistu týždňa v NHL.

Ruský útočník v hodnotenom období rozhodol dva zápasy v predĺžení a v celkovo štyroch stretnutiach zaznamenal dohromady štyri góly a tri asistencie. Druhou hviezdou bol vyhlásený center New York Rangers Mika Zibanejad a tretím oceneným sa stal ďalší útočník Patrick Kane z Detroitu. Kaprizov začal minulý týždeň "skromne" a pri porážke 3:4 od Pittsburghu si pripísal asistenciu.

Potom sa ale stal po Brentovi Burnsovi iba druhým hráčom v klubovej histórii, ktorý v dvoch zápasoch po sebe ukončil gólom predĺženia.

Najprv v Bostone a o dva dni neskôr proti Montrealu.

Obe stretnutia Wild vyhrali 4:3 a Kaprizov si v nich pripísal päť bodov (3+2). A gólom prispel 26-ročný hráč aj k sobotňajšej výhre 2:1 nad Bostonom.

Zibanejad sa dostal na rovnakú bilanciu 4+3 dokonca v troch zápasoch. V každom si pripísal aspoň dva body. Dva góly dal pri výhre nad Torontom (5:2), gól a asistenciu zaznamenal pri porážke 3:4 od Edmontonu a troma bodmi sa podieľal na výhre 4:3 nad Buffalom.

Aktuálne bodoval už v siedmich zápasoch po sebe. Kane bol s ôsmimi bodmi vôbec najproduktívnejším hráčom týždňa. V štyroch zápasoch si tridsaťpäťročný trojnásobný víťaz NHL pripísal dohromady po štyroch góloch a asistenciách, Red Wings ale vyhrali jediný zápas.

Viac o téme: Boston Bruins Montreal Canadiens Minnesota Wild Kirill Kaprizov