VIDEO Ako za čias pána Sira Fergusona: Manchester United vyčaroval nádherný vianočný obrat

Jasajúci Rasmus Hojlund po góle na 3:2Jasajúci Rasmus Hojlund po góle na 3:2 Zdroj: SITA/AP/PA/Martin Rickett

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru United zvíťazili v utorkovom dueli 19. kola anglickej Premier League nad Aston Villou 3:2, hoci po prvom polčase prehrávali 0:2. Dva góly domáceho tímu strelil Alejandro Garnacho, víťazný dal v 82. minúte Rasmus Höjlund.

United prehrávali na Old Trafford po góloch Johna McGinna a Leandera Dendonckera po 26 minútach 0:2, čo sa nepáčilo fanúšikom manchesterského klubu. Tí reagovali na slabú hru a nepriaznivý stav bučaním. Domáci tím, ktorý hral prvý zápas po tom, ako odkúpil 25-percentný podiel v klube britský miliardár Jim Ratcliffe, však v druhom polčase predviedol pred zrakmi nového športového riaditeľa Davea Brailsforda parádny obrat.

Garnachov gól v 48. minúte ešte neplatil pre ofsajd, no o 11 minút neskôr už argentínsky mladík znížil. V 71. minúte skóroval druhýkrát po tom, ako "upratal" k žrdi odrazenú loptu. Tlak United vygradoval tretím presným zásahom, Höjlund sa v 15. ligovom zápase dočkal svojho premiérového gólu v Premier League. United sa po troch stretnutiach dočkali víťazstva v lige a posunuli sa na šieste miesto. Aston Villa je v tabuľke tretia, keď nevyužila šancu dotiahnuť sa na vedúci Liverpool.

Takto vyzerá radosť v Galéria fotiek (18) Radosť Rasmusa Hojlunda po góle na 3:2 Zdroj: SITA/AP/PA/Martin Rickett

Futbalisti Newcastlu United so slovenským brankárom Martinom Dúbravkom podľahli v utorkovom stretnutí 19. kola anglickej Premier League na domácom trávniku Nottinghamu Forest 1:3. O všetky tri góly hostí sa postaral novozélandsky útočník Chris Wood.

Newcastle zostal v tabuľke priebežne na siedmom mieste. "Straky" prehrali štvrtýkrát z uplynulých piatich ligových stretnutí, počas neúspešného obdobia podľahli aj v Lige majstrov AC Miláno (1:2) a vypadli vo štvrťfinále Ligového pohára s Chelsea FC (1:1, 2:4 na strely z 11 m). Nottingham zvíťazil prvýkrát pod vedením nového portugalského trénera Nuna Espirita Santa, posunul sa na 16. priečku.

Bournemouth si pripísal štvrté víťazstvo v sérii, nepočítajúc nedohratý duel s Lutonom. Poradil si aj s Fulhamom 3:0, slovenský reprezentant Marek Rodák sa do brány londýnskeho klubu nedostal. V dôležitom súboji o záchranu Luton zvíťazil na ihrisku Sheffieldu United 3:2, no naďalej zostáva prvý pod čiarou zostupu s mankom jedného bodu na Everton.

Liverpoolčania po dvoch remízach za sebou nedopustili ďalšiu stratu v boji o titul. Do vedenia sa dostali už v 6. minúte po góle Darwina Nuneza, poistku pridal v 90. minúte Diogo Jota.

Premier League - 19. kolo:
Manchester United - Aston Villa 3:2 (0:2)
Góly: 59. a 71. Garnacho, 82. Höjlund – 21. McGinn, 26. Dendoncker

Burnley FC - Liverpool FC 0:2 (0:1)
Góly: 6. Núňez, 90. Diogo Jota

Newcastle United - Nottingham Forest 1:3 (1:1)
Góly: 23. Isak (z 11 m) - 45.+1., 53. a 60. Wood
/M. Dúbravka (Newcastle) odchytal celý zápas/

AFC Bournemouth - Fulham FC 3:0 (1:0)
Góly: 44. Kluivert, 62. Solanke, 90.+3. Sinisterra
/M. Rodák (Fulham) sedel na lavičke náhradníkov/

Sheffield United - Luton Town 2:3 (0:1)
Góly: 61. McBurnie, 69. Ahmedhodžič - 17. Doughty, 77. Robinson (vl.), 81. Slimane (vl.)

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 18

Viac o téme: Manchester United Newcastle United Aston Villa Martin Dúbravka Nottingham Forest Rasmus Hojlund Alejandro Garnacho