Drámu lídra s Košicami rozhodovali nájazdy, vykúpenie Slovana prišlo v pravý čas

Na snímke vľavo dole v pozadí brankár Jaroslav Janus (Košice) inkasuje prvý gólNa snímke vľavo dole v pozadí brankár Jaroslav Janus (Košice) inkasuje prvý gól Zdroj: TASR/František Iván

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava zdolali v utorkovom 26. kole Tipos extraligy Nové Zámky 2:0.

Pre trénera Petra Oremusa to bolo prvé víťazstvo na striedačke Slovana. Bratislavský tím predtým štyrikrát prehral, dve prehry zaznamenal ešte pod vedením Vladimíra Růžičku.

Tipos extraliga - 29. kolo:
HC Slovan Bratislava – HC MIKRON Nové Zámky 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Góly: 5. Findlay (Ranford, Pecararo), 15. Pecararo (Ahnelöv, Poirier). Rozhodovali: Novák, Rojík - Frimmel, Gegáň, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4027 divákov.

Slovan: Godla – Korenčík, Ahnelöv, Romančík, Golian, Maier, Sersen, Demo – Pecararo, Findlay, Ranford – Takáč, Poirier, Fominych – Žitný, Šille, Török – Jasenec, Masnica, Lukošik

Nové Zámky: Kantor – Lee, Roman, Chatrnúch, Mamčics, Novajovský, Kozák, Laurenčík – J. Mikúš, Johnson, T. Mikúš – Michnáč, Roy, Stupka – Števuliak, Prokeš, Šišovský – Kováč, Ondrušek, Ružek

Spišiaci zvládli infarktový záver predĺženia

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v utorňajšom zápase 29. kola Tipos extraligy nad HC Košice 4:3 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Rozhodujúci gól strelil útočník Martin Bakoš. Spišiaci si pred vypredanými tribúnami (4300 divákov) udržali domácu nezdolanosť, keď na vlastnom ľade zvíťazili vo všetkých 14 doterajších zápasoch. Vďaka triumfu nad "oceliarmi" sa udržali na čele tabuľky. Košice prehrali v ôsmom stretnutí za sebou a sú na priebežnom treťom mieste.

Košičania viedli v zápase 1:0 aj 2:1, no Spišiaci gólmi Martina Bakoša a Oliviera Archambaulta v tretej tretine otočili skóre na svoju stranu. Gól košického útočníka Chasea Bergera z 56. minúty poslal duel do predĺženia. V ňom rozhodcovia udelili až päť menších trestov, no o víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy. V nich sa postupne presadili Pollock a Bakoš, ktorý napokon dvakrát prekonal Janusa a dosiahol víťazný gól.

HK Spišská Nová Ves - HC Košice 4:3 pp a sn (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 27. Bortňák (Merežko, Björkung), 52. Bakoš (Kerbashian), 54. Archambault (Kerbashian, Bakoš), roz. nájazd Bakoš - 9. Pollock (Breton, Jääskeläinen), 29. Jokeľ (Chovan, Ferenc), 56. Berger (Breton, Fejes). Rozhodovali: Štefik, Výleta - M. Orolin, Jurčiak, vylúčení: 7:8 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 4300 divákov

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Merežko, Ališauskas, Valach, Žiak, Björkung, Romaňák, Vaverčák - Archambault, Nellis, Bakoš - Burgess, Kerbashian, Majdan - Vandas, Myklucha, Džugan - Drábek, Bortňák, Hamráček - Zöld

Košice: Janus - Olsson, Breton, Ferenc, Šedivý, Mihalik, Deyl, A. Bartoš - Lunter, Berger, Fejes - Jääskeläinen, Chovan, Pollock - Bačo, Šimun, Rogoň - Jadrný, Havrila, Jokeľ

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 14

V Poprade sa predlžovalo

Hokejisti HC '05 Banská Bystrica zvíťazili v utorkovom 29. kole Tipos extraligy na ľade HK Poprad 3:2 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 64. minúte počas početnej výhody Marcus Vela. Hostia dosiahli ôsme víťazstvo za sebou a dostali sa na štvrté miesto, práve pred "kamzíkov".

Popradu vyšla lepšie úvodná tretina a strelili v nej dva góly. V 14. minúte sa presadil Ryan Dmowski počas presilovej hry. Domáci zvýšili náskok 21 sekúnd pred prestávkou, keď sa dostali do prečíslenia a Patrik Svitana našiel Jakuba Urbánka, ktorý prestrelil brankára Gašpera Krošelja. Hostia znížili v prostrednej časti zásluhou Patrika Bačika a vyrovnali 100 sekúnd pred koncom tretieho dejstva v hre bez brankára, keď skóroval Frank Hora. V predĺžení dokonal obrat Vela.

Tipos extraliga – 29. kolo:
HK Poprad – HC '05 Banská Bystrica 2:3 pp (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Góly: 14. Dmowski (Kotvan, Calof), 20. Urbánek (Svitana, Turan) – 28. Bačik (Štrauch, A. Stránský), 59. Hora (Turnbull), 64. Vela (Turnbull, Bačik). Rozhodovali: Crman, Krajčík – Ordzovenský, Šoltés, vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3282 divákov.

Poprad: Vay – Turan, McFadden, Kotvan, Betker, Brincko, D. Brejčák, Česánek – Kukuča, Coulter, Dmowski – Calof, Urbánek, Peresunko – Svitana, Halama, Melcher – Bodnár, Paločko, Przygodzki

Banská Bystrica: Krošelj – Šenkeřík, Bačik, D. Stránský, Hora, Luža, Ďatelinka – Turnbull, Vela, Wilkins – Faith, Adam, Petriska – Macek, Bíreš, Gašpar – Štrauch, A. Stránský, Výhonský

Zvolen bodoval tretíkrát v rade

Hokejisti HKM Zvolen zdolali v utorkovom zápase 29. kola Tipos extraligy na domácom ľade HK 32 Liptovský Mikuláš tesne 2:1. Bodovali v treťom zápase za sebou, naopak Liptáci si pripísali tretiu prehru zo štyroch duelov. Gólom a asistenciou sa na víťazstve HKM podieľal Marek Hecl.

Zvolen si pod vedením trénera Norberta Javorčíka pripísal druhé tesné domáce víťazstvo. Liptáci prestrieľali domácich 36:28, no strelili iba jeden gól, keď na začiatku tretej tretiny skóroval Alexander Avcin.

HKM Zvolen – HK 32 Liptovský Mikuláš 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Góly: 10. Hecl (Zuzin, Rauhauser), 42. Kolenič (Hecl) – 41. Avcin (Réway, Mezovský). Rozhodovali: J. Konc ml., Fridrich – Valo, Tichý, vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2163 divákov.

HKM Zvolen: Kupsky - C. Hults, Mudrák, Rauhauser, Kubka, Sládok, Hain, Čulík – R. Bondra, M. Hults, Kašlík – Zuzin, Viedenský, Mucha – Marcinek, Langkow, Hecl – Csányi, Šiška, Kolenič

HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov - Mezovský, Lalík, Žilka, Vasiliev, Hraško, F. Fekiač, D. Jendroľ, Tkáč – Avcin, Quince, Réway – Nauš, Egle, Berry – Vojtech, Uhrík, Lahtinen – Valigura, Vankúš, J. Sukeľ

Humenné sa nezmohlo ani na gól

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili už v dvanástich zápasoch za sebou. V utorňajšom stretnutí 29. kola Tipos extraligy triumfovali nad HC 19 Humenné 4:0.

Hostia prehrávali od 2. minúty, no favoritovi dlho vzdorovali a vypracovali si aj viacero gólových príležitostí. Počas celého zápasu však nedokázali nájsť recept na brankára Vladimíra Glosára. Michalovčania rozhodli o svojom víťazstve v druhej polovici tretej tretiny, keď strelili tri góly. Pre nováčika z Humenného to bola už 20. prehra v sezóne, po ktorej je so sedembodovou stratou na poslednom 12. mieste tabuľky.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC 19 Humenné 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Góly: 2. Heard (Puliš), 51. Santos (Suja, Acolatse), 58. Suja (Daugavinš), 58. Cibák (Suja). Rozhodovali: Snášel, T. Orolin - Stanzel, Bogdaň, vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0

Michalovce: Glosár - Michalčin, Bindulis, Jasečko, Cibák, Stripai, Acolatse - Daugavinš, Pearson, Santos - Valach, Heard, Puliš - Paločko, Suja, Buc - Vašaš, Solenský, Bjalončík - Zabusovs, Varga

Humenné: Galimov - Novický, Glazkov, Sergijenko, Meliško, Djakov, Novota, Jacko - Šoltés, Kuru, Lapšanský - Handlovský, Linet, Horvát - Vaško, Krajňák, Borov - Ragan, Lačný, Thomka

Nitra kompletne vymazala Trenčín

Hokejisti HK Nitra deklasovali v utorňajšom zápase 29. kola Tipos extraligy Duklu Trenčín 6:0. Najvýraznejší podiel na tom mal kanadský útočník Stephen Harper, ktorý sa blysol hetrikom. "Corgoni" upravili bilanciu vo vzájomných dueloch v prebiehajúcej sezóne na 3:0.

Domáci položili základ úspechu v prvej časti hry, v ktorej boli výrazne aktívnejší a dokázali z tlaku vyťažiť tri góly. Premiérový presný zásah v najvyššej slovenskej súťaži zaznamenal 18-ročný obranca Peter Valent, ktorý strelil druhý gól Nitry a pri prvom si pripísal asistenciu. Nitrania herne nepoľavili ani v treťom dejstve a pridali ďalšie tri góly.

HK Nitra - HK Dukla Trenčín 6:0 (3:0, 0:0, 3:0)
Góly: 9. Harper (Valent, Gajdoš), 19. Valent (Gajdoš, Lacka), 20. Slovák (Buček), 44. Harper (Bača, Buček), 50. Hrnka (Slovák, Bajtek), 56. Harper. Rozhodovali: Klejna, Baluška - Vyšný, Pribula, vylúčení: 4:1 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 3496 divákov

Nitra: Aittokallio – Mezei, Cotton, Gajdoš, P. Valent, Stacha, Vitáloš, Bača – Buček, Gill, Harper – Jackson, Gates, Bubela – Okoličány, Čederle, Lacka – Hrnka, Slovák, Bajtek - Ridzoň

Trenčín: Borák (21. LaCouvee) – Nemčík, Pietroniro, Starosta, Petrovický, Ekberg, Hlaváč, M. Hudec, Sloboda – Ahl, Baláž, Immo – D. Hudec, Conway, Charbonneau – Giľák, Vaňo, Š. Petráš – Krajčovič, Sojčík, Škvarek

Viac o téme: HC Košice HK Poprad HKM Zvolen HK Nitra HC Slovan Bratislava HC '05 Banská Bystrica HK Dukla Trenčín HK Spišská Nová Ves HC Mikron Nové Zámky HK 32 Liptovský Mikuláš HK Dukla Ingema Michalovce HC 19 Humenné