Piloti Formuly 1 volili jazdca sezóny: Suverén Max, ale čo zvyšok štartového poľa?

Max Verstappen a jeho víťazné oslavyMax Verstappen a jeho víťazné oslavy Zdroj: SITA/AP/Andre Penner

BERLÍN - Holandský pilot F1 Max Verstappen sa stal najlepším pretekárom uplynulej sezóny podľa jazdeckej ankety medzi pilotmi kráľovnej motošportu.

Úradujúci majster sveta, ktorý získal tretí titul za sebou, dosiahol prvenstvo v ankete pod taktovkou vedenia F1. Informovala o tom agentúra DPA.

Na druhom mieste sa umiestnil sedemnásobný britský majster sveta Lewis Hamilton z Mecredesu a tretí skončil španielsky veterán Fernando Alonso z Aston Martinu. Päticu najlepších doplnili Lando Norris z Veľkej Británie (McLaren) a Monačan Charles Leclerc z Ferrari. Verstappenov tímový kolega Sergio Perez obsadil 10. priečku.

Do ankety sa zapojilo 19 z 22 pretekárov, ktorí súťažili v uplynulej sezóne. Každý hlasujúci mal zoradiť svoju najlepšiu desiatku pilotov, pričom podľa pravidiel mohol hlasovať aj sám za seba. Nová sezóna odštartuje 2. marca Veľkou cenou Bahrajnu.

Viac o téme: Fernando Alonso Lewis Hamilton Formula 1 F1 Max Verstappen