Česká hviezda načala skazu Arsenalu: Prvá domáca prehra a vianočný darček pre Liverpool

Tomáš Souček oslavuje gól do siete ArsenaluTomáš Souček oslavuje gól do siete Arsenalu Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu nevyužili možnosť vrátiť sa na čelo tabuľky anglickej Premier League. Vo štvrtkovom londýnskom derby podľahli West Hamu 0:2 a po 19. kole tak strácajú na vedúci Liverpool dva body.

"Gunners" utrpeli prvú domácu prehru v tejto ligovej sezóne. West Ham poslal do vedenia v 13. minúte Tomáš Souček, vedenie poistil v druhom polčase hlavičkou Konstantinos Mavropanos. V nadstavenom čase mohli pridať hostia aj tretí gól, ale Said Benrahma nepremenil pokutový kop. WHU vybojoval tretie víťazstvo za sebou a patrí mu šiesta priečka.

Ben White a tréner Galéria fotiek (7) Ben White a tréner Arsenalu Mikel Arteta Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

Piaty je Tottenham, ktorý podľahol domácemu Brightonu 2:4. Štvrťhodinu pred koncom prehrávali "kohúti" 0:4, v závere už len skorigovali výsledok gólmi Aleja Veliza a Bena Daviesa. Za domácich premenil dva pokutové kopy Joao Pedro, ktorý takisto prihral na prvý gól Jackovi Hinshelwoodovi.

"Spurs" po sérii troch víťazstiev vyšli tentoraz bodovo naprázdno a nevyužili možnosť dostať sa na tretie miesto tabuľky. Brighton sa posunul na ôsmu pozíciu.

Radosť futbalistov Brightonu Galéria fotiek (7) Radosť futbalistov Brightonu Zdroj: SITA/AP/Ian Walton

Premier League - 19. kolo:

Brighton & Hove Albion - Tottenham Hotspur 4:2 (2:0)
Góly: 24. a 76. Joao Pedro (oba z 11 m), 11. Hinshelwood, 64. Estupinan – 81. Veliz, 86. Davies

Arsenal FC - West Ham United 0:2 (0:1)
Góly: 13. Souček, 55. Mavropanos

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7

Viac o téme: West Ham United Tottenham Hotspur Arsenal FC Brighton & Hove Albion FC