VIDEO Moment, o ktorom sa bude veľa hovoriť: Mal Součekov gól platiť? Arteta sa obul do VAR

Manažér Arsenalu Mikel ArtetaManažér Arsenalu Mikel Arteta Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

LONDÝN - Tréner futbalistov Arsenalu Mikel Arteta po štvrtkovej porážke 0:2 v londýnskom derby s West Hamom neskrýval rozčarovanie z ďalšieho sporného verdiktu videorozhodcu, ktorý viedol k víťaznému gólu českého stredopoliara Tomáša Součeka.

Španielsky kouč sa ale zároveň nepustil do ostrej kritiky rozhodcov ako po nedávnom dueli s Newcastlom a uviedol, že nehľadiac na gólovú situáciu mal jeho tím stretnutie zvládnuť.

Souček v 13. minúte zužitkoval prihrávku Jarroda Bowena pred prázdnu bránu a ako desiaty hráč West Hamu strelil v ére Premier League 25 gólov. Rozhodca pri videu skoro päť minút skúmal, či lopta pred Bowenovou spätnou nahrávkou nebola v aute, rozhodca Michael Oliver nakoniec gól uznal.

"Rozhodca nám oznámil, že zábery nie sú preukázateľné a platí pôvodný verdikt. Je veľká škoda, že so všetkou technológiou, ktorú máme k dispozícii, nie sme schopní určiť, či bola lopta za čiarou," povedal Arteta na tlačovej konferencii.

"Bol to zlomok sekundy, jednoducho som do toho kopol najrýchlejšie, ako som mohol. Lopta bola vo vzduchu, možno preto bolo pre rozhodcov ťažké situáciu posúdiť. Ja som sa len snažil nájsť pred bránou Toma alebo niekoho ďalšieho, čo sa podarilo," povedal Bowen pre klubový web.

Veľké sklamanie

Arsenal podobnú situáciu zažil už na začiatku novembra v Newcastli, kedy prihral od bránkovej čiary Joe Willock a loptu dostal do siete Anthony Gordon. Aj vtedy rozhodca po dlhom skúmaní gól uznal a Arteta po následnej porážke 0:1 rozhodca ostro skritizoval.

"Bez ohľadu na prvý gól sme mali West Ham poraziť, šancí sme na to mali dosť. Takýto výsledok je pre nás veľkým sklamaním," dodal štyridsaťjedenročný Španiel po prvej domácej porážke v sezóne, ktorú potvrdil v 55. minúte hlavou proti svojmu bývalému klubu obranca Konstantinos Mavropanos.

Arsenal po 19. kole stratil prvú priečku v tabuľke, za vedúcim Liverpoolom zaostáva o dva body. West Ham je šiesty s 33 bodmi, čo je v polovici sezóny Premier League pre "Kladivárov" rekordný zisk.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4

Viac o téme: Premier League West Ham United Mikel Arteta Arsenal FC Tomáš Souček