VIDEO Česi a Američania sa postarali o úžasnú drámu! Bezmocná Kanada si vylámala zuby

Momentka zo zápasu Česko - USAMomentka zo zápasu Česko - USA Zdroj: iihf.com

GÖTEBORG - Švédi rozhodli o triumfe nad Kanadou v druhej tretine, v ktorej skórovali Tom Willander a Noah Östlund.

Severania si už potom dvojgólový náskok ustrážili až do konca. Tabuľku vedú s plným počtom bodov a skóre 13:0 a do štvrťfinále postúpia s určitosťou ako víťazi skupiny. Kanada utrpela prvú prehru a je druhá so šiestimi bodmi.

Českí hokejisti podľahli na mistrovstvách sveta juniorov v Göteborgu tímu USA 3:4 po samostatných nájazdoch. V treťom stretnutí v základnej B-skupine si pripísali druhú porážku, hoci dnes po prvom inkasovanom góle viedli 2:1 a 3:2. Zverenci kouča Patrika Augustu aj napriek prehre získali istotu postupu do štvrtina.

Hneď v úvode poslal favorizovaných Američanov do vedenia Isaac Howard, do prestávky ale vyrovnal Jakub Štancl a do vedenia potom poslal v druhej tretine Čechov Adam Bareš. Čoskoro vyrovnal Will Smith, odpovedal ale Robin Sapoušek.

Od vyrovnania Ryana Chesleyho už sa skóre nezmenilo, zápas nakoniec rozhodol v siedmej sérii nájazdov Howard. Posledné stretnutie v skupine čaká český tím v nedeľu, keď nastúpi od 17.00 h proti Švajčiarsku.

Fínski hokejisti vybojovali na juniorských MS v Göteborgu prvé víťazstvo. V piatok si poradili s lotyšskou "dvadsiatkou" hladko 4:0 a priblížili sa k postupu do štvrťfinále.

"Suomi" si napravili chuť po prekvapujúcej prehre s Nemeckom (3:4), v zápase využili tri presilovky. V tabuľke A-skupiny figurujú s tromi bodmi na 4. mieste.

Lotyši nedali gól ani v treťom stretnutí na MS a sú bez bodu na poslednej 5. priečke. Ak sa chcú vyhnúť baráži o udržanie, budú potrebovať zdolať v záverečnom skupinovom zápase Nemecko za tri body a dúfať v ďalšie priaznivé výsledky.

MS do 20 rokov
A-skupina (Scandinavium)

Lotyšsko - Fínsko 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Góly: 15. Lassila (Halttunen, Kulonummi), 16. Pulkkinen (Hämeenaho, Lassila), 29. Halttunen (Lassila, Nyman), 41. Keskinen (Lassila, Hemming)

Kanada - Švédsko 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Góly: 22. Willander (Lindstein, Stenberg), 31. Östlund (Lekkerimäki, Lindstein)

B-skupina (Frölundaborg)
Česko - USA 3:4 pp a sn (1:1, 2:2, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 16. Štancl (Rymon), 27. Bareš (Prčík), 32. Sapoušek (Šalé, Melovský) – 2. Howard (Nazar, Pohlkamp), 29. Smith (Leonard, Perreault), 35. Chesley (Hutson), rozh. nájazd Howard

Česko: Hrabal - Hamara, Alscher, A. Čech, Cibulka, Prčík, T. Galvas - Bareš, Šapovaliv, Kulich - Melovský, Sapoušek, Šalé - Štancl, Becher, Rymon - Židlický, M. Přibyl, S. Redlich - od 21. navíc Hujer. Trenér: P. Augusta.

USA: Fowler - Hutson, Chesley, Fortescue, Pohlkamp, Rinzel, Buium - McGroarty, Gauthier, Snuggerud - Howard, Nazar, Brindley - Perreault, Smith, Leonard - Finley, D. Nelson, Hayes - Moore. Trenér: Carle.