Tí si hrajú vlastnú súťaž: Žilinčania majú priepastný náskok, Bokrošovi sa nepáčil prístup hráčov

Gólová radosť Bruna Mráza (Žilina)Gólová radosť Bruna Mráza (Žilina) Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

TRNAVA - Vlci Žilina zvíťazili v piatkovom stretnutí 27. kola Tipos Slovenskej hokejovej ligy na ľade Trnavy 4:1 a opäť zvýšili svoj náskok v tabuľke.

Druhý Prešov totiž zdolal Dubnicu 4:3 až po predĺžení, keď v 64. minúte rozhodol domáci Vladislav Leščenko. Žilinčania vedú pred Prešovom už s 20-bodovým náskokom. O ďalší bod zaostávajú Topoľčany a Považská Bystrica, ktorá prehrala s Modrými krídlami Slovan 2:3 po predĺžení.

SHL - 27. kolo:

HK Gladiators Trnava – Vlci Žilina 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Góly: 10. Haščič (Kukumberg) – 39. Beták, 49. Holenda (Koyš), 54. Belluš (Šmída), 60. Varga (Jansons, Rehák). Rozhodovali: Synek, Klejna – Rehák, Drblík, vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 448 divákov.

Trnava: Nagy – Škultéty, Marko, Schmidt, Kohút, Moncman, Kocúr – Galimov, Jurák, Múčka – Miklík, Kukumberg, Haščič – Alapuranen, Kupka, Antonov – Czuczor, Zahradník, Piskarev

Žilina: Adámik (3. Košarišťan) – Rajnoha, Jansons, Holenda, Malina, Jakubík, Pacalaj, Bakala, Palaj – Bezúch, Galamboš, Varga – Koyš, Mráz, Belluš – Beták, Šmida, Michalík – Lopušan, Rehák, Benko

hlasy po zápase /zdroj: SZĽH/:

Roman Straka, asistent trénera HK Gladiators Trnava: "Mali sme problémy so zostavou. Zo šiestich obrancov boli štyria juniori. Aj napriek tomu sme išli do zápasu odhodlaní spraviť dobrý výsledok. Dve tretiny boli solídne, škoda chyby pri našej presilovke, keď sme inkasovali vyrovnávajúci gól. Súper sa naštartoval a svojou skúsenosťou duel otočil.

V závere sme sa to pokúsili zdramatizovať, odvolali sme brankára, mali sme niekoľko šancí. Žiaľ, nedali sme gól, naopak sme inkasovali. Odohrali sme dobrý zápas, z ktorého si môžeme zobrať ponaučenie do ďalších bojov."

Ernest Bokroš, hlavný tréner Vlci Žilina: "Z našej strany to bol skôr vianočný zápas. Hráči k tomu nepristúpili ako obvykle. Herne sme síce mali prevahu, ale strelecky sme sa vytrápili a aj napriek väčšiemu počtu presiloviek sme naháňali výsledok až v závere."

HK STEEL TEAM Trebišov – MŠK Žiar nad Hronom 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 18. Matis (t.s.), 40. Nagy (Valečko, Varga), 60. Hamráček (Varga). Rozhodovali: Čahoj, Kocúr – Hajnik, Ševčík, vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 850 divákov.

Trebišov: Glosár – Škrek, Valečko, Jacko, Štec, Kokšarov, Šisterov, Zámborský, Hrabčák – Novák, Vrábeľ, Matis – Chismatullin, Romanov, Nagy – Komloš, Šimčák, Farkaš – Varga, Barna, Hamráček

Žiar nad Hronom: Petrík – Kuboš, Kobolka, Rais, Haborák, Pač, Šeliga, Mišiak, Zubák – Jakúbek, Šramaty, Gašpar – Gábor, Suľovský, Lunter – Rajčan, Brumerčík, Barcík – Magdolen, Halama, Jamrich

hlas po zápase /zdroj: SZĽH/:

Dušan Kobeľa, hlavný tréner HK STEEL TEAM Trebišov: "Pre nás to bol nesmierne náročný zápas, taký šesťbodový. Som rád, že sme ho zvládli. Leví podiel na našom víťazstve má brankár Vlado Glosár. Ukázal, že má výbornú formu."

HK 95 Považská Bystrica – Modré krídla Slovan 2:3 pp (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 12. Buchman (Lušňák), 33. Ligas (Vorona, Tománek) – 12. Hajnik (S. Petráš), 20. Fetkovič (Jasenec, Ožvald), 63. Dudáš (Andrisík). Rozhodovali: Adamec, Valachovič – Bezák, Hercog, vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 560 divákov.

Považská Bystrica: Maťovčík – Nahálka, Meszároš, L. Ďurkech, J. Ďurkech, Hlinka, Scheuer, A. Zlocha, Papaj – Tománek, Ligas, Vorona – Jakubec, Volko, Lušňák – Cíger, Rufati, Urbánek – Buchman, J. Zlocha, Zemko

Modré krídla: Andrisík – Demo, Marcinko, Hauser, Královič, Bohunický, Krakovský, Volkov, Vidovič – Ožvald, Fetkovič, Jasenec – Dudáš, R. Petráš, Klučiar – S. Petráš, Trubač, Hajnik – Adamčík, Olos

Ján Lipiansky, hlavný tréner Modré krídla Slovan: "Dnes sme hrali na ľade Považskej Bystrice, ktorá je vysoko v tabuľke a posledné zápasy mala formu. Všeobecne je to dobré mužstvo, takže som rád, že po troch prehrách v rade sme sa zdvihli. Hrali sme dobre a o ten gól sme boli lepší. Disponovali sme dobrým pohybom. Samozrejme, potrebujeme viac pokoja. Musíme zapracovať na presilových hrách, v ktorých nám to momentálne vôbec nejde."

HC Prešov – TSS GROUP Dubnica 4:3 pp (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 21. Kohút (Pavúk, Jerofejevs), 38. Hrabčák (Jendroľ, Klíma), 58. Knižka (Leščenko, Nemec), 64. Leščenko (Pavúk, Kohút) – 18. Hovorka (Tybor, Laurenčík), 40. Švec (Tábi, Géci), 52. Uram (Chatrnúch, Janík). Rozhodovali: Valach, Krist – Knižka, Tomáš, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 857 divákov.

Prešov: Sabol – Jerofejevs, Pavúk, Semaňák, Knižka, Ťavoda, Nemec, Kráľovský, Putala – Leščenko, Kohút, Hrabčák – Chalupa, Toma, Sigarev – Klíma, Ščurko, Poliaček – Jendroľ, Greš, Lamač

Dubnica: Ma. Kristín – Laurenčík, Trška, Hrenák, Mikuš, Janík, Chatrnúch, Hruška, Ferenyi – Tybor, Ďuriš, Kluka – Géci, Hovorka, Tábi – Feranec, Švec, Uram – Mikula, Haščák, Korbel

Tibor Tartaľ, hlavný tréner HC Prešov: "Určite sme spokojní, že sme zakončili kalendárny rok víťazstvom. Škoda, že sme stratili bod, ale musím povedať, že sme ukázali veľkú mentálnu silu, vyrovnali sme na 3:3 a v predĺžení sme ubránili oslabenie troch proti štyrom. Konečne sme zvíťazili v predĺžení, takže som veľmi rád."

Roman Chatrnúch, hlavný tréner TSS GROUP Dubnica: "Zápas mal svoju kvalitu. Čakali sme, že domáci na nás vyletia hneď od začiatku, čo sa aj potvrdilo. Podarilo sa nám to ubrániť a nepustiť súpera do veľkého tlaku. Dostali sme presilovku, ktorú sme dokázali využiť. Do druhej tretiny sme išli s vedením 1:0, čo bolo pre nás veľmi pozitívne. Tesne pred koncom sme vyhrávali 3:2.

Žiaľ, našimi chybami sme pustili zápas do predĺženia. Boli tam šance na našej aj súperovej strane. Súperovi sa podarilo dať gól, nám nie. Celkovo to hodnotím tak, že sme z toho zápasu mohli mať aj viac bodov ako jeden."

HKM Rimavská Sobota – AquaCity Pikes 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Góly: 20. Ďuriš (Ďaloga, Kivinen), 50. Solomončak (Ďaloga, Kivinen), 60. Ďaloga – 1. Svitana (Nauš). Rozhodovali: Bachúrik, Smrek – Riš, Staššák, vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 512 divákov.

Rimavská Sobota: Nagy – Odrzovenský, Rákoš, Lenďák, Soveľ, Frídel, Kožuch, Dreisig, Kalamár – Ďaloga, Solomončak, Kivinen – Ďuriš, Cútt, Nazarov – Jadrný, Mlynčár, Haluška – Olejník, Hojo, Klajban

Pikes: Rabčan – Petran, Burzík, Mešár, Zekucia, Česánek, Lavička, Novák, Pohl – Nespala, Svitana, Nauš – Sokoli, Švanenbergs, Przygodzki – Kraut, Králik, Kylnar – Maliňák, Bodnár, Dlugoš

Viac o téme: HC Prešov HK Gladiators Trnava Vlci Žilina