Slovenskí hokejisti v pozore! Zamotaná situácia v skupine, pribudol nám ďalší možný súper

Hokejisti Lotyšska sa tešia z góluHokejisti Lotyšska sa tešia z gólu Zdroj: Profimedia

GÖTEBORG - Hokejisti Lotyšska zvíťazili nad Nemeckom 6:2 v sobotňajšom zápase základnej A-skupiny MS hráčov do 20 rokov.

Bol to pre nich posledný štvrtý zápas v základnej fáze, v ktorom získali prvé tri body. V tabuľke sa posunuli na štvrté miesto, ktoré by pre nich znamenalo postup do vyraďovacej fázy, no Nemci, ktorí sú priebežne poslední, ešte odohrajú zápas s Kanadou.

Duel priniesol vyrovnaný hokej, no Lotyši predčili súpera najmä v efektivite premieňania gólových príležitostí. V prvej tretine si vypracovali trojgólový náskok, ku ktorému im pomohla aj jedna využitá presilovka.

Nemci síce v druhej tretine znížili gólom Samuela Schindlera, no Lotyši ešte do druhej prestávky zvýšili na rozdiel štyroch gólov (1:5). Na konečnom výsledku 6:2 sa tromi bodmi podieľali útočníci Dans Ločmelis (0+3) a Sandis Vilmanis (2+1).

V prípade, že Nemci v nedeľu nebudú bodovať s Kanadou, môžu sa tiež tešiť na play-off.

MS do 20 rokov - A-skupina (Scandinavium)

Nemecko - Lotyšsko 2:6 (0:3, 1:2, 1:1)
Góly: 27. Schindler (Nieleck), 54. Panocha (Sumpf, Bicker) - 3. Mateiko (Uljanskis, Mots), 10. Bukarts (Bulans, Rullers), 14. Bulans, 31. Darzinš (Ločmelis, Vilmanis), 38. Vilmanis (Ločmelis, Bukarts), 47. Vilmanis (Ločmelis)