Vallecano sa konečne dočkalo, Real Sociedad odvracal prehru v posledných sekundách

Unai López a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiUnai López a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

MADRID - Futbalisti Raya Vallecana triumfovali v utorkovom zápase 19. kola La Ligy na pôde Getafe 2:0. O oba presné zásahy sa postaral Sergio Camello. Vallecano ukončilo sériu ôsmich duelov bez víťazstva a v najvyššej španielskej súťaži získalo tri body prvýkrát od 22. októbra.

Alaves ukončil šnúru troch prehier, keď remizoval na pôde favorizovaného San Sebastiánu 1:1. Po góle Luisa Rioju z pokutového kopu v 76. minúte viedol, no bod domácim zabezpečil v šiestej minúte nadstaveného času Martin Zubimendi.

Real Sociedad sa po dobrom štarte do sezóny dostal do krízy, keď z uplynulých piatich stretnutí zvíťazil iba raz a štyrikrát remizoval. V tabuľke mu patrí 6. miesto s mankom 13 bodov na vedúce duo Real Madrid, Girona.

Futbalisti Valencie triumfovali v utorkovom zápase 19. kola La Ligy nad Villarrealom 3:1. O víťazstve domácich rozhodol Pepelu, ktorý premenil dve penalty. Domáci bodovali v treťom stretnutí v rade a posunuli sa na priebežné 9. miesto v tabuľke. Villarreal je na 13. priečke.