Ružomberok začal zimnú prípravu ako prvý: Český kouč Liptákov prezradil svoje plány

Tréner MFK Ružomberok Ondřej Smetana počas zápasuTréner MFK Ružomberok Ondřej Smetana počas zápasu Zdroj: TASR/Roman Hanc

RUŽOMBEROK - Po jeseni ôsmy tím futbalovej Niké ligy MFK Ružomberok začal v stredu zimnú prípravu ako úplne prvý.

V kabíne sa zišli staré známe tváre, pre chorobu chýbali kapitán mužstva Marek Zsigmund a útočník Martin Boďa.

"Určite každý tréner chce, aby do jeho tímu prichádzali posily a aj oživili kabínu. Takisto sa o to snažíme s vedením klubu. Samozrejme, všetko má svoj čas a nejaký vývoj, pričom nie je to len o nás, no takisto o potenciálnych kluboch. Už sa začali určité rokovania, ktoré prebiehajú. V hľadáčiku máme futbalistov, na ktorých mieria aj iné kluby.

Chceme priniesť zaujímavých hráčov, s potenciálom pre klub, čo nie je jednoduché. Verím, že budeme úspešní. Keby aj nie, máme v kádri veľa vlastných mladých hráčov, ktorých potrebujeme výkonnostne posúvať," uviedol pri personálnej téme kabíny český kouč Liptákov Ondřej Smetana.

Ružomberok síce zavŕšil jesennú časť piatimi zápasmi bez prehry, ale zimuje až na 8. mieste a so sedembodovým mankom na štvoricu mužstiev pred ním (Banská Bystrica, Dunajská Streda, Trenčín, Podbrezová). Predsezónny plán o prvej šestke je na hrane teoretickej roviny.

Chceme bojovať o prvú šestku

"Skoro všetky tímy chcú skončiť v hornej šestke. Aj my sa o ňu budeme byť, pokiaľ bude možnosť. Takisto sa chceme posúvať, aby sme budúcu sezónu, ak to teraz nevyjde, už túto métu zvládli.

Čo sa týka herného prejavu, určite chceme zlepšiť to, čo nás trápilo a od čoho sme aj trochu ustúpili, vzhľadom na to, že sme chceli v prvom rade bodovať. A to medzihru, postupný útok a takisto mať väčší balans v strede ihriska," dodal Smetana, ktorý mužstvo prevzal po 11. kole po debakli v Podbrezovej (0:5).

Ružomberok po ročnej odmlke opäť absolvuje sústredenie v Turecku, a to od 21. do 28. januára, v rámci ktorého odohrá aj dve prípravné stretnutia. Súperi sú zatiaľ v riešení. Generálkou na jarnú časť bude 3. februára zápas s Górnikom Zabrze na poľskej pôde.

Program prípravných zápasov:

14. januára o 13.00 h MFK Ružomberok - FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa

20. decembra o 13.00 h MFK Ružomberok - Zaglebie Sosnowiec

3. februára o 13.30 h Górnik Zabrze - MFK Ružomberok

Viac o téme: Slovensko MFK Ružomberok Niké liga Ondřej Smetana
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy