Bol pri tom aj Slovák: Nemci s Nórmi predviedli úchvatný boj o záchranu, rozhodlo až predĺženie

Kevin Bicker (Nemecko) oslavuje dôležitý gól v sieti NórskaKevin Bicker (Nemecko) oslavuje dôležitý gól v sieti Nórska Zdroj: IIHF

GÖTEBORG - Hokejisti Nemecka zvíťazili nad Nórskom 5:4 po predĺžení v zápase o záchranu na MS hráčov do 20 rokov vo Švédsku.

Rozhodujúci gól, ktorý rozhodol o ich zotrvaní v elitnej kategórii, strelil v 58. sekunde predĺženia Moritz Elias. Nóri prehrali na turnaji všetkých päť zápasov a po roku vypadli do A-skupiny I. divízie MS. Na budúcoročnom šampionáte ich nahradí Kazachstan.

Nemci viedli v stretnutí 1:0 aj 2:1, no Nóri dokázali vyrovnať. Nemecký tím odskočil v tretej tretine súperovi na rozdiel dvoch gólov, keď sa v rozpätí 48 sekúnd presadili Philip Sinn a Niklas Hübner. Nórov to však nepoložilo a Michael Brandsegg-Nygard s Matsom Bakke Olsenom vyrovnali na 4:4. V predĺžení predviedol Elias individuálnu akciu, keď s pukom obišiel útočné pásmo a následne prestrelil brankára Stensruda.

Duel o zotrvanie mal aj slovenskú stopu. Jedným z dvoch hlavných arbitrov bol rozhodca Marek Žák, ktorý premiérovo dostal príležitosť na juniorskom svetovom šampionáte.

MS hráčov do 20 rokov, zápas o záchranu:

Nemecko - Nórsko 5:4 pp (1:1, 1:1, 2:2 - 1:0)
Góly: 10. Bicker (Sumpf, J. Weber), 29. Oswald (Hördler, Sinn), 50. Sinn (Rollinger, Bicker), 51. Hübner (Oswald), 61. Elias (Sinn, Oswald) – 17. Steen (Brandsegg-Nygrd), 35. Olsen (Johnsen, Wold), 55. Brandsegg-Nygrd (Steen, Vesterheim), 57. Bakke Olsen (Johnsen, Koch)