Česi reagujú na rozplynutý sen o zlate: Tri blbé góly, dnes nám šťastie nešlo naproti

Radosť českých hokejistovRadosť českých hokejistov Zdroj: iihf.com

GÖTEBORG - Hokejisti domáceho Švédska sa stali prvými finalistami MS hráčov do 20 rokov. Vo štvrtkovom semifinále v Göteborgu zdolali Česko 5:2, keď o svojom triumfe rozhodli tromi gólmi v tretej tretine.

Patrik Augusta (tréner ČR): "Myslím, že rozhodli dva samostatné nájazdy, ktoré sme v druhej tretine nedali. Kvalita súpera je vysoká a potom, čo dali presilovkový gól na 3:2, narástli Švédom krídla. Aj tak sme potom mali prečíslenie štyri na dva, ktoré sme však zle vyriešili a dostali z toho štvrtý gól.

Eufória domácich potom bola poznať. Nám sa začali klepať ruky na hokejkách. Tak to býva. Čakalo sa na ten gól na 3:2, žiaľ, dal ho súper. Práca sa ale nekončí, zajtra máme ďalšie stretnutie. V kabíne som hovoril, že nie je veľa hráčov, ktorí by mali medailu z majstrovstiev sveta. Stále je o čo hrať."

Jiří Kulich (kapitán ČR): "Do zápasu sme skočili skvele, boli sme u nich v pásme a hrali sme jednoducho. Bohužiaľ sme potom trochu vypadli z nášho plánu a to nás mrzí. Myslím si, že tie maličkosti, ktoré sme urobili, nás stáli finále. Verím, že to šťastie nám príde oproti, žiaľ, nebolo to dnes, ale verím, že zajtra to bude náš deň. Budeme sa snažiť pripraviť na zajtra a hodiť toto čo najrýchlejšie za hlavu."

Tomáš Cibulka (obranca ČR, autor gólu): "V tretej tretine nám tam bohužiaľ spadli tri blbé góly. Jeden v oslabení, potom sme urobili chybu, keď nám hráč ušiel, a, bohužiaľ, to rozhodlo zápas. Chceli sme porovnať, dať v tej chvíli gól. Prvú tretinu sme Švédsko prehrávali, v druhej tretine sme sa tiež dokázali udržať pri nich v pásme. Bohužiaľ, nám tam nič nepadlo. Atmosféra bola úžasná, síce bola prevaha Švédov, ale bolo tu pár skvelých českých fanúšikov, ktorí nás podporovali, aj keď sa prehrávalo."

Matyáš Šapovaliv (útočník ČR): "Vstúpili sme do zápasu celkom dobre, dostávali sme ich miestami aj pod tlak. Do druhej tretiny sme ale vôbec nemali dobrý vstup, nehrali sme tam dobre, našťastie to ale bolo 2:2. V tretej tretine sme chceli ten zápas odohrať ako s Kanadou, postrážiť si ich a snažiť sa hrať odzadu. Z presilovky ale dali gól a potom už sa to ťažko bráni. Bude dôležité sa teraz pripraviť na zajtrajší zápas."

Tomáš Galvas (obranca ČR): "Prišlo mi, že Švédi boli hrateľnejší ako Kanada. Ale dnes boli lepší ako my a zvíťazili zaslúžene. Všetci sme dnes do zápasu chceli dať sto percent, ale žiaľ, nestačilo to. Po góle na 2:4 už sme nemali toľko síl na záverečný tlak. "

Viac o téme: Česko Švédsko MS v hokeji do 20 rokov Patrik Augusta Matyáš Šapovaliv Jiří Kulich Tomáš Galvas Tomáš Cibulka
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR, ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy