Vicemajstri Európy boli priliš ťažký oriešok: Slovensko si pripísalo na turnaji druhú prehru

Slovenská reprezentácia v hádzanej v súboji so ŠpanielmiSlovenská reprezentácia v hádzanej v súboji so Španielmi Zdroj: slovakhandball.sk

GRANOLLERS - Slovenskí hádzanári si na kvalitne obsadenom turnaji štyroch krajín v španielskom meste Granollers pripísali druhú prehru. Domácim úradujúcim vicemajstrom Európy podľahli vysoko 18:36.

Slovákov čaká na turnaji súboj ešte proti ďalšiemu účastníkovi nadchádzajúcich ME v Nemecku. V sobotu nastúpia o 16.45 proti Poľsku. Pre zverencov kouča Fernanda Guricha je turnaj súčasť prípravy na pokračovanie kvalifikácie MS 2025.

medzinárodný turnaj Granollers 2024 - piatok:
Španielsko - SLOVENSKO 36:18 (18:8)
Srbsko - Poľsko 33:38 (14:15)

hlas po stretnutí /zdroj: slovakhandball.sk/:

Pavol Polakovič, asistent trénera SR: "Úvod bol výborný, potom síce prišla španielska šnúra, ale stále sme boli v hre. V prvom polčase sme si vypracovali šance, ale zahodili sme sedmičky, tutovky z postu pivota i náskoky z krídla. Tu sa nemáme na čo vyhovárať, musíme to premeniť. Stačilo, keby sme dali šesťdesiat percent z tých šancí, tak sme ďalej v zápase.

V druhom polčase sa to začalo rúcať. Marek Hlinka nehral pre problémy s kolenom, Šimon Macháč s členkom. Lukáš Urban nedohral duel pre podvrtnutý členok. Budeme sa snažiť dať chalanov dokopy, aby sme záverečný zápas odohrali na úrovni a so cťou.

Musia si chalani vstúpiť do svedomia a bojovať za každého stavu a nenechať brankárov, aby sa na nich valil jeden protiútok za druhým. V druhom dejstve sme sa už opustili a nebol z toho pekný výsledok, ktorý nás mrzí."

Viac o téme: Španielsko Slovensko