VIDEO Prepad Vlhovej a nečakaná strata Shiffrinovej: Obrák v Slovinsku ovládla táto dáma!

Petra Vlhová reaguje v cieli 2. kola obrovského slalomu Svetového pohára v alpskom lyžovaní v slovinskej Kranjskej GorePetra Vlhová reaguje v cieli 2. kola obrovského slalomu Svetového pohára v alpskom lyžovaní v slovinskej Kranjskej Gore Zdroj: TASR/Martin Baumann

KRANJSKA GORA - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila 4. miesto v sobotnom obrovskom slalome Svetového pohára.

V slovinskej Kranjskej Gore stratila priebežné vedenie z 1. kola a zaostala za víťaznou Kanaďankou Valerie Grenierovou o 61 stotín sekundy. Druhú priečku obsadila Lara Gutová-Behramiová zo Švajčiarska (+0,37 s), tretia skončila Talianka Federica Brignoneová (+0,51).

Slovenka vlani v Kranjskej Gore obsadila v obrovskom slalome tretie a štvrté miesto. Organizátori sa snažili aj napriek nepriaznivému počasiu a vytrvalému dažďu pripraviť trať čo najlepšie. Dôležité bolo prvé kolo, v ktorom pretekárky čakali náročné podmienky bez prítomnosti ľadu, čo nahrávalo tomu, že skoré štartové číslo môže byť v 1. kole kľúčovou výhodou.

Na čerstvej trati sa najviac darilo Vlhovej, ktorá po nastavení latky Brignoneovou predviedla sebaistú a plynulú jazdu s potrebnou dávkou agresivity. Na štarte druhého kola mali naopak väčšiu výhodu čerstvej trate pretekárky z opačného konca poradia.

Prekvapivá víťazka

Vlhová vo svojej jazde previedla pár zaváhaní, pričom v rámci 2. kola zaznamenala až 18. najrýchlejší čas. Od pódia ju delilo 10 stotín, ktoré stratila na Brignoneovú v troch zo štyroch sektorov. Najlepšiu finálovú jazdu predviedla Grenierová, ktorej postavil "na mieru" trať jej tréner.

Valérie Grenierová sa raduje Galéria fotiek (30) Valérie Grenierová sa raduje z víťazstva v obrovskom slalome v Kranjskej Gore Zdroj: SITA/AP/Marco Trovati

Dvadsaťsedemročná Kanaďanka poskočila oproti prvej jazde o tri pozície vpred a zaznamenala prvé pódiové umiestnenie v sezóne. Po roku obhájila svoj jediný triumf v kariére, ktorý získala práve v "obráku" v Kranjskej Gore.

Preteky nevyšli priebežnej líderke celkového poradia Američanke Mikaele Shiffrinovej, ktorá bola po 1. kole až siedma. Ešte horšie si však počínala v druhej jazde, keď zaznamenala až 22. čas a celkovo obsadila 9. pozíciu so stratou 1,88 s na Grenierovú.

Výsledky sobotného obrovského slalomu SP v Kranjskej Gore: 1. Valerie Grenierová (Kan.) 1:50,51 min, 2. Lara Gutová-Behramiová (Švajč.) +0,37 s, 3. Federica Brignoneová (Tal.) +0,51, 4. Petra VLHOVÁ (SR) +0,61, 5. Thea Louise Stjernesundová (Nór.) +1,18, 6. Sara Hectorová (Švéd.) +1,59, 7. Franziska Gritschová (Rak.) +1,69, 8. Alice Robinsonová (N. Zél.) +1,77, 9. Mikaela Shiffrinová (USA) +1,88, 10. Marta Bassinová (Tal.) +1,90

Kanadská lyžiarka Valerie Grenierová Galéria fotiek (30) Zdroj: TASR/Martin Baumann

celkové poradie SP (po 15 zo 43 súťaží): 1. Shiffrinová 929 b., 2. Brignoneová 697, 3. VLHOVÁ 622, 4. Gutová-Behramiová 549, 5. Sofia Goggiová 450, 6. Hectorová 418

poradie v obrovskom slalome (6 z 11): 1. Brignoneová 460, 2. Gutová-Behramiová 445, 3. Shiffrinová 349, 4. Grenierová 303, 5. VLHOVÁ 297, 6. Hectorová 272

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 30

Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová Kranjska Gora Federica Brignoneová Lara Gutová-Behramiová Valérie Grenierová