Senzácia bola prakticky na dosah: Mladé Slovenky sa zrútili a pripravili sa o šancu na zlato!

Slovenské volejbalistky do 20 rokovSlovenské volejbalistky do 20 rokov Zdroj: svf.sk

MARIBOR - Slovenské volejbalistky do 20 rokov siahali v 1. kole kvalifikácie MEVZA o postup na ME v slovinskom Maribore na fantastický výsledok.

V semifinále turnaja podľahli v mimoriadne dramatickom zápase domácim Slovinkám 2:3, keď nevyužili päť mečbalov. V nedeľu o 14.00 h nastúpia v zápase o 3. miesto proti Rakúšankám. Slovenky majú istotu účasti v 2. kole kvalifikácie, ktoré sa uskutoční v apríli.

1. kolo kvalifikácie ME – MEVZA – ŽENY U20:
SLOVENSKO 20 – Slovinsko 2:3 (23, 15, -24, -18, -17)
Rozhodovali: Buchař (ČR) a Vedriš (Chor.), 100 divákov.

SLOVENSKO: Valentová 13, Truchlá 10, Siládiová 21, Dreisigová 15, Bíliková 8, Cibulová 1, liberka Štefaníková (Tamara Hduršecká 0, Matalíková 1, Furdová 5, Moníková 0). Tréner: M. Maličký.

Marek Maličký, tréner Slovenska (zdroj: www.svf.sk): "Na dievčatá som hrdý. Nezľakli sme sa a išli sme si za svojim snom až do poslednej lopty. Hrali sme famózne každá jedna, či s chybami alebo bez nich... Bravó, dievčatá! V nedeľu makáme ďalej. Tento tím je úžasný, lebo rastieme každým zápasom. Dostali sme favorita pod obrovský tlak. Spolu vyhrávame, spolu prehrávame. Ukázali sme, že máme srdce bojovníčok a dokážeme hrať naozaj s každým, keď veríme v samých seba a vo svoje schopnosti."

Viac o téme: Slovensko 20 Kvalifikácia MEVZA o postup na ME Slovinsko 20
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy