Vitaj späť na tretiu: Košický káder obohatený, do Steel arény sa vracia známa osobnosť

Radosť Mareka SlovákaRadosť Mareka Slováka Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

KOŠICE - Hokejové Košice vo štvrtok posilnil útočník Marek Slovák. Do tímu prišiel na hosťovanie z Nitry, kam prestúpil po predchádzajúcej sezóne práve od úradujúceho majstra.

Tridsaťšesťročný center nazbieral v doterajšom priebehu sezóny dvanásť bodov (2+10) v 32 zápasoch.

"S HC Košice sme sa dohodli na podmienkach zatiaľ mesačného hosťovania Mareka Slováka. U nás mu to nešlo podľa našich a ani jeho predstáv. V Košiciach podával dobré výkony a požiadali nás o jeho uvoľnenie. Rozhodli sme sa ponuku využiť. Plánujeme dať väčší priestor Tomášovi Pobežalovi," povedal k rozhodnutiu HK Nitra generálny manažér klubu Tomáš Chrenko pre oficiálny klubový web.

Trenčín predĺžil zmluvu s Ahlom

Extraligový klub HK Dukla Trenčín a švédsky hokejový útočník Filip Ahl sa dohodli na predĺžení spolupráce o ďalšie dva roky. Účastník najvyššej súťaže o tom informoval vo štvrtok na sociálnych sieťach. Dvadsaťšesťročný krídelník posilnil tím pred začiatok prebiehajúcej sezóny, odohral 20 zápasov a získal 19 bodov (9+10). Počas ročníka sa stal kapitánom mužstva.

"Filip je legionár, ktorý spĺňa všetky atribúty takéhoto hráča. Je to líder na ľade aj mimo ľadu. Každý tréning aj každý zápas ide na 110% a myslím, že toto je to, čo sa od zahraničného hráča očakáva. Je to jeden z dôvodov prečo je kapitán, myslím si, že je taktiež veľmi obľúbený medzi hráčmi v kabíne a my sme radi, že u nás bude pokračovať," uviedol športový manažér a tréner Branko Radivojevič.

Viac o téme: Branko Radivojevič HC Košice Tomáš Chrenko HK Nitra Marek Slovák HK Dukla Trenčín Filip Ahl Tomáš Pobežal
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/HC Košice (oficiálna stránka)
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy