Posledná nádej Slovenska zhasla: Bolo to vyrovnané, ale toto nás dostalo na kolená!

Slovenské hokejistky do 18 rokov, na čele kapitánka Tatiana Blichová
Slovenské hokejistky do 18 rokov, na čele kapitánka Tatiana Blichová Zdroj: IIHF

ZUG - Slovenské hokejistky neuspeli vo štvrťfinále na MS hráčok do 18 rokov. Nad ich sily boli reprezentantky Fínska, ktorým vo štvrtok podľahli 0:2. Fínky sa stali druhými semifinalistkami po Češkách. Tie si vo štvrtok poradili s obhajkyňami striebra Švédkami 4:2.

Slovenky odohrajú na turnaji ešte jeden zápas o konečné umiestnenie. Ak tímy Kanady a USA potvrdia pozíciu favoritov, budú hrať Slovenky o konečné 5. miesto proti Švédsku.

hlas (zdroj: hockeyslovakia.sk):

Gabriela Sabolová, trénerka SR: "Odohrali sme vyrovnaný zápas, o čom svedčí aj pomer striel. Ani jeden z tímov si nevypracoval veľa vyložených šancí. Na kolená nás dostali nevyužité presilovky. Mali sme ich viacero a to, že sme ich nezužitkovali, rozhodlo o konečnom výsledku. Fínky nás nijako neprekvapili.

Naše dievčatá si uvedomili dôležitosť štvrťfinálového duelu a zároveň cítili šancu na úspech. Preto hrali zodpovedne a plnili si defenzívne úlohy, z čoho vyplynul obojstranne opatrnejší hokej. V zostave nám chýbali dve hráčky, ale na takomto turnaji môžu nastať drobné komplikácie.

Citeľná bola predovšetkým strata Hanky Krákorovej, ktorá je naša kľúčová obrankyňa. Bez ohľadu na ďalší vývoj vo štvrťfinále nás zajtra čaká voľný deň. Dievčatám pripravíme program tak, aby si oddýchli a odreagovali sa od hokeja. Ak pôjde všetko podľa predpokladov, mali by sme hrať až v nedeľu a verím, že podujatie ukončíme víťazstvom."

Viac o téme: Slovensko Gabriela Sabolová MS v hokeji žien do 18 rokov
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy