VIDEO V NBA sa diali bláznivé veci: Mladé pušky Oklahomy nadelili priam nedôstojný debakel

Shai-Gilgeous Alexander trieli na kôš, Toumani Camara a Kris Murray sa môžu iba dívaťShai-Gilgeous Alexander trieli na kôš, Toumani Camara a Kris Murray sa môžu iba dívať Zdroj: SITA/AP/Kyle Phillips

OKLAHOMA - Piatym najväčším rozdielom v histórii NBA skončil zápas medzi Oklahoma City a Portlandom, v ktorom domáci basketbalisti deklasovali súpera 139:77.

Líder súťaže Boston podľahol druhému najlepšiemu tímu Východnej konferencie Milwaukee na jeho ihrisku nečakane jednoznačne 102:135. Basketbalisti Dallasu porazili New York 128:124 aj bez Luky Dončiča, ktorého trápi poranený členok. Slovinskú hviezdu zastúpil Kyrie Irving, ktorý nazbieral 44 bodov a 10 asistencií.

Katastrofálna úspešnosť streľby

Na drvivom víťazstve Oklahoma City sa podieľal 31 bodmi Shai-Gilgeous Alexander, ktorému na to stačilo 21 minút na ihrisku. Josh Giddey pridal triple-double za 13 bodov, 12 asistencií a 10 doskokov.

"Dokonalá smršť, aby som bol úprimný. Nič nám nefungovalo," uviedol kouč Portlandu Chauncey Billups, ktorého tím mal úspešnosť streľby len 27 percent. Najlepším strelcom Blazers bol so 14 bodmi Anfernee Simons.

Jaylin, čo sa toľko Galéria fotiek (2) Jaylin, čo sa toľko rehoceš? Zdroj: SITA/AP/Kyle Phillips

Absolútnym rekordom NBA je prehra o 73 bodov, ktorú v decembri 2021 utrpela Oklahoma City s Memphisom. Hráči Thunder vylepšili klubové maximum, ktorým doteraz bolo víťazstvo o 45 bodov. Pre Blazers to bola druhá najvyššia porážka v histórii klubu.

Bucks tentoraz nepotiahla grécka hviezda

Boston v Milwaukee prehrával až o 43 bodov a odviezol si výprask. V drese Bucks žiaril Bobby Portis, ktorý za 22 minút nazbieral 28 bodov a 12 doskokov. Giannis Antetokounmpo zaznamenal 24 bodov a 12 doskokov.

"Hlavnú úlohu hral rešpekt a strach. Vedeli sme, že dnes jednoducho musíme hrať najlepšie, ako vieme," povedal Giannis. Bucks už prvý polčas ovládli 75:38, Jaysona Tatuma ubránili na siedmich bodoch.

"Jednoducho nám to dnes nevyšlo. To sa z času na čas stane," uviedol kouč Celtics Joe Mazzulla. Najlepším strelcom Bostonu bol Payton Pritchard s 21 bodmi.

Dominantná šnúra Bucks 25:0

Mavericks si z pohodlia urobili zbytočnú drámu

Dallas ešte sedem minút pred koncom viedol 115:96, ale Knicks minútu do sirény stiahli na jediný bod. Hrdinom koncovky bol Josh Green, ktorý Dončiča nahradil v otváracej päťke a ktorý trafil kľúčovú trojku na 124:120. Irvingovi inak sekundoval Tim Hardaway s 32 bodmi.

Knicks ani raz neviedli a prehrali po piatich víťazných zápasoch. Nepomohlo im ani 32 bodov Juliusa Randlea a 30 bodov Jalena Brunsona.

Kyrie Irving zatiahol v neprítomnosti Luku Dončiča

"Na začiatku sme si veľmi nepomohli," povedal Randle k úvodnej štvrtine, ktorú New York prehral 26:44. "Musíme byť nabudúce lepšie pripravení. Myslel som si, že sa nám to v poslednej časti podarí zlomiť, lenže potom sme ani nedokázali doskočiť," dodal.

Los Angeles Lakers podľahli 109:127 Phoenixu, s ktorým prehrávali až o 32 bodov. Hviezdou stretnutia bol hosťujúci Bradley Beal, ktorý nazbieral 37 bodov vrátane ôsmich trojok. Devin Booker nastrieľal 31 bodov, Kevin Durant 18.

Za domáci nazbieral 19 bodov D’Angelo Russell, ale obvyklé opory zostali za očakávaním. Anthony Davis mal 13 bodov a päť doskokov, LeBron James zaznamenal 10 bodov a deväť asistencií, v štatistike plus mínus bol -25.

Predstavenie Bradleyho Beala v Hollywoode

Cleveland ovládol parížsky večer

Basketbalisti Clevelandu porazili v Paríži Brooklyn 111:102. Hviezdou zápasu bol rozohrávač Donovan Mitchell, ktorý nastrieľal 45 bodov a k svojmu najlepšiemu streleckému výkonu v sezóne pridal 12 doskokov a šesť asistencií.

Cleveland viedol v úvode tretej štvrtiny už o 26 bodov. Brooklynu sa podarilo v závere znížiť až na sedembodový rozdiel, ale Cavaliers si štvrtú výhru v rade postrážili. Mitchell sa o to zaslúžil 21 bodmi vo štvrtej štvrtine, v ktorej premenil štyri trojky po tom, čo predtým všetkých šesť pokusov za tri body minul.

Caris LeVert prispel k víťazstvu Clevelandu 21 bodmi. Za Brooklyn, ktorý v prvom polčase nastrieľal iba 34 bodov, dali po 26 bodoch Mikal Bridges a Cam Thomas.

NBA - výsledky:

Cleveland Cavaliers - Brooklyn Nets 111:102 (26:16, 28:18, 24:26, 33:42) - hralo sa v Paríži.
najviac bodov: Mitchell 45 (12 doskokov), LeVert 21, Allen (12 doskokov) a Okoro po 12 - Bridges a Thomas po 26, Walker 20

Milwaukee Bucks - Boston Celtics 135:102 (41:23, 34:15, 36:32, 24:32)
najviac bodov: Portis 28 (12 doskokov), Antetokounmpo 24 (12 doskokov), Lillard 21 - Pritchard 21, Hauser 15, Brissett 13

Oklahoma City Thunder - Portland Trail Blazers 139:77 (36:24, 39:15, 43:17, 21:21)
najviac bodov: Gilgeous-Alexander 31, Jalen Williams 21, Holmgren 19 - Simons 14, Henderson 13, Grant a Murray po 9

Dallas Mavericks - New York Knicks 128:124 (44:26, 30:29, 27:31, 27:38
najviac bodov: Irving 44 (10 asistencií), Hardaway 32, Green 18 - Randle 32, Brunson 30, DiVincenzo 19

Los Angeles Lakers - Phoenix Suns 109:127 (25:36, 27:30, 26:39, 31:22)
najviac bodov: Russell 19, Christie 14, Davis a Reaves po 13 - Beal 37, Booker 31, Durant 18

Viac o téme: Kyrie Irving New York Knicks Los Angeles Lakers Boston Celtics Phoenix Suns Portland Trail Blazers Oklahoma City Thunder Dallas Mavericks Milwaukee Bucks Bradley Beal Devin Booker Bobby Portis Shai-Gilgeous Alexander
  • Zdroj: TASR, ČTK