Duel skoro krajanov s nečakaným priebehom: Český tenista preletel do finále ako víchor

Jiří LehečkaJiří Lehečka Zdroj: SITA/AP/Trevor Collens

ADELAIDE - Český tenista Jiří Lehečka rozdrvil v semifinále v Adelaide turnajovú trojku Američana Sebastiana Kordu 6:2, 6:1 a zahrá si o premiérový titul na okruhu.

Jeho finálovým súperom v generálke na grandslamové Australian Open bude Brit Jack Draper, s ktorým sa doteraz nestretol.

Siedmy nasadený Lehečka v oboch setoch dvakrát prelomil Kordov servis, zatiaľ čo sám odvrátil všetky tri brejkbaly. Stretnutie zakončil po 71 minútach čistou hrou a druhýkrát v kariére postúpil do finále.

"Trochu ma prekvapilo, že to šlo takto dobre, ale urobil som pre to všetko," citoval Lehečku web ATP.

"Užívam si každú minútu svojho prvého štartu v Adelaide a na kurte je to vidieť," dodala svetová dvadsaťdeviatka, ktorá na turnaji v štyroch zápasoch stratila jediný set.

Dvadsaťdvaročný rodák z Mladej Boleslavi Lehečka vlani v auguste vo Winston-Saleme nestačil vo finále na Argentínčana Sebastiána Báeza. Vtedy sa mohol s o rok starším Kordom prvýkrát stretnúť v semifinále, Američan ale odstúpil kvôli zraneniu.

Stretnutie Lehečku s Kordom bolo tiež duelom bývalých českých daviscupových reprezentantov, ktorí teraz plnia úlohu trénerov. Zatiaľ čo Lehečkovi pomáha Tomáš Berdych, syn českého víťaza Australian Open z roku 1998 Petra Kordu využíva konzultáciu s Radkom Štěpánkom.