Koniec dvoch famóznych sérií: Slovan a Spišiaci to už ďalej nedokázali udržať!

Na snímke v popredí zľava Liam Pecararo (Slovan), Patrik Lamper (Košice) a Brendan Ranford (Slovan)Na snímke v popredí zľava Liam Pecararo (Slovan), Patrik Lamper (Košice) a Brendan Ranford (Slovan) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava pretrhli v Tipos extralige sériu šiestich víťazstiev.

V piatkovom domácom zápase 35. kola prehrali s HC Košice 1:4. Duel sledovalo 8165 divákov, čo je druhá najvyššia návšteva v tejto sezóne. Najviac divákov bolo na novembrovom súboji týchto súperov v Košiciach - 8347.

Najväčšiu zásluhu na triumfe "oceliarov" mal obranca Alex Breton, ku dvom gólom pridal aj asistenciu. Presadil sa aj Marek Slovák, ktorý strelil svoj prvý gól v košickom drese po tom, ako v stredu zamieril do tímu na mesačné hosťovanie z Nitry.

Tipos extraliga - 35. kolo:
HC Slovan Bratislava - HC Košice 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Góly: 40. Ranford (Golian, Findlay) – 26. Breton (Lunter, Šedivý), 39. Rogoň (Zech, Slovák), 45. Breton (Riečický), 48. Slovák (Breton, Pollock). Rozhodovali: Novák, Adamec – Valo, Tichý, vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 8165 divákov.

Slovan: Godla – Korenčík, Ahnelöv, Romančík, Golian, Beňo, Sersen, Maier – Pecararo, Findlay, Ranford – Mahbod, Poirier, Takáč – Fominych, Šille, Lukošik – Török, Preisinger, Masnica

Košice: Riečický – Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Šedivý, Bartoš – Lunter, Pollock, Fejes – Jääskeläinen, Berger, Chovan – Rogoň, Slovák, Lamper – Šimun, Havrila, Jokeľ

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 14

Nitra zlomila domácu sériu Spišiakov

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v piatkovom zápase 35. kola Tipos extraligy na ľade HK Spišská Nová Ves 4:2. Spišiaci prišli o domácu nezdolanosť, keď nedokázali pridať sedemnásty triumf za sebou, čím prišli o možnosť vytvoriť nový rekord najvyššej slovenskej súťaže.

Domáci sa ujali vedenia v 6. minúte zásluhou Michaela Vandasa. Hostia dokázali ihneď zareagovať presným zásahom Sebastiána Čederleho, no v 11. minúte v oslabení vrátil vedenie lídrovi tabuľky v oslabení Róbert Džugan.

Nitrania vyrovnali aj druhýkrát v zápase, keď sa 27. minúte presadil Miloš Bubela. Na začiatku tretieho dejstva hostí podržal v dvoch tutovkách brankár Libor Kašík, ktorý dal svojim spoluhráčom šancu na úspech. Nitrania to aj využili a v 51. minúte sa stal hrdinom "corgoňov" kanonier Samuel Buček, pre ktorého to bol už 21. gólový zápis v sezóne. Odpor zaskočených "rysov" definitívne zlomil v 55. minúte Jakub Lacka.

HK Spišská Nová Ves - HK Nitra 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
Góly: 6. Vandas (Myklucha, Džugan), 11. Džugan (Merežko) – 8. Čederle, 27. Bubela (Cotton, Gill), 51. Buček (Bača, Gill), 55. Lacka (Pobežal, Okoličány). Rozhodovali: Žák, Snášel - Bogdaň, Gegáň, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 4118 divákov

Spišská N. Ves: Melicherčík - Ališauskas, Merežko, Romaňák, J. Valach, Groch, Björkung, Žiak - Burgess, Kerbashian, Bakoš - Archambault, Nellis, Majdan - Džugan, Myklucha, Vandas - Drábek, Zöld, Rapáč - Frankovič

Nitra: Kašík - Mezei, Cotton, Gajdoš, Bača, Stacha, Vitáloš, Valent - Buček, Gill, Bubela - Jackson, Pobežal, Newell - Okoličány, Čederle, Lacka - Bajtek, Chrenko, Hrnka - A. Nemec

V Michalovciach padlo 10 gólov

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v piatkovom zápase 35. kola Tipos extraligy nad HC ´05 Banská Bystrica 6:4. Domáci dokázali v stretnutí otočiť nepriaznivý stav z 2:4, pričom autorom rozhodujúceho gólu bol v 57. minúte obranca Martin Bodák.

Na snímke vľavo brankár Galéria fotiek (14) Zdroj: TASR/Roman Hanc

Hostia dokázali v zápase viesť až trikrát, no súper sa vždy dotiahol. Michalovčania strelili v 38. minúte dôležitý kontaktný gól na 3:4 z hokejky Senu Acolatseho. Domácich tento presný zásah nakopol a hneď po tridsiatich sekundách hry tretieho dejstva vyrovnal Dávid Buc. Hrdinom bol napokon obranca Bodák, ktorý štvrtým gólom v sezóne rozhodol o víťazstve domáceho mužstva. Trojbodový zisk Michalovčanov ešte poistil 61 sekúnd pred záverečnou sirénou premiérovým gólom v najvyššej slovenskej súťaži 20-ročný obranca Sebastián Jasečko.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC´05 Banská Bystrica 6:4 (1:1, 2:3, 3:0)
Góly: 7. Heard (Valach, Puliš), 33. Paločko (Daugavinš), 38. Acolatse (Daugavinš), 41. Buc (Daugavinš), 57. Bodák (Buc, Puliš), 59. Jasečko - 4. Gašpar (Šenkeřík, Výhonský), 29. Turnbull (Wilkins, Hora), 34. Bíreš (Gašpar), 36. Výhonský (Petriska). Rozhodovali: Orolin, Jobbágy - Pribula, Šoltés, vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0.

Michalovce: Škorvánek – Macejko, Acolatse, Cibák, Bodák, Drgoň, Jasečko – Paločko, Buc, Daugavinš – M. Valach, Heard, Puliš – Zabusovs, Suja, Newton – Vašaš, Solenský, Kabáč

B. Bystrica: Belányi – Bačík, Šenkeřík, Hora, D. Stránský, Ďatelinka, Luža, Čunderlík, Žabka – Wilkins, Vela, Turnbull – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Petriska, Faith, Výhonský – Macek, A. Stránský, Plančár

Bryndziari sa nechytili ani tentokrát

Hokejisti Dukly Trenčín vyhrali v 35. kole Tipos extraligy na ľade HKM Zvolen 2:1. Ukončili sériu troch prehier a posunuli sa v tabuľke na ôsme miesto. Dotiahli sa na rozdiel štyroch bodov na svojho piatkového súpera, ktorý figuruje na siedmej priečke.

O triumfe Trenčína rozhodol gól Lukáša Švareka zo 43. minúty. Zvolen sa tak naďalej trápi, utrpel piatu prehru z uplynulých šiestich súbojov.

HKM Zvolen - HK Dukla Trenčín 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 37. Sládok (Hecl, Marcinek) - 33. Charbonneau (Š. Petráš), 43. Škvarek (J. Mikúš, Krajčovič). Rozhodovali: Goga, Klejna - Hercog, Junek, vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 1483 divákov.

Zvolen: Kupsky - C. Hults, Mudrák, Rauhauser, Kubka, Sládok, Čulík, Haborák - Bondra, M. Hults, Jelisejevs – Zuzin, Fekiač, Hecl – Kašlík, Marcinek, Kolenič – Csányi, Gábor, Mucha

Trenčín: Lacouvee – Kupec, Pietroniro, Petrovický, Starosta, Hlaváč, Mar. Hudec, Bokroš - Ahl, Baláž, Eriksson Immo – D. Hudec, Conway, Charbonneau – M. Sloboda, Sojčík, Š. Petráš – Krajčovič, J. Mikúš, Škvarek

Poprad inkasoval len jedinýkrát

Hokejisti HK Poprad triumfovali v piatkovom zápase 35. kola Tipos extraligy na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:1. V drese "kamzíkov" sa blysol hetrikom americký útočník Ryan Dmowski.

Popradčania sa dostali do vedenia v 11. minúte, keď početnú výhodu o dvoch hráčov využil Dmowski. Hostia v prostrednej časti hry upravili zásluhou Jána Brejčáka na rozdiel dvoch gólov a komfortný trojgólový náskok zabezpečil "kamzíkom" Dmowski. Liptáci ešte zareagovali v 48. minúte kontaktným gólom Jakuba Žilku, no 82 sekúnd pred záverečnou sirénou spečatil svoj druhý hetrik v sezóne Dmowski.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Poprad 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Góly: 48. Žilka (Avcin) - 11. Dmowski (Calof), 27. Brejčák (Bjalončík), 41. Dmowski (Betker, Svitana), 59. Dmowski (Coulter, Kotvan). Rozhodovali: Kalina, Baluška - Jurčiak, Frimmel, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1182 divákov.

L. Mikuláš: Krasikov – Mezovský, Lalík, Žilka, Vasiljev, Hraško, Fekiač, Nátny – Avcin, Quince, Lahtinen – A. Nauš, Egle, Berry – Sukeľ, Uhrík, Kriška – T. Nauš, Vankúš, Nespala

Poprad: Vay – Betker, Cardwell, Kotvan, Brincko, D. Brejčák, Turan, J. Brejčák – Dmowski, Coulter, Svitana – Calof, Bjalončík, Kukuča – Peresunko, Suchý, Belluš – Melcher, Bodnár, Paločko

V Nových Zámkoch sa predlžovalo

Hokejisti HC Mikron Nové Zámky zvíťazili v piatkovom zápase 35. kola Tipos extraligy nad HC 19 Humenné 2:1 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Hrdinom Novozámčanov bol americký útočník Troy Loggins, ktorý strelil jediný presný zásah v hre a rozhodol aj v nájazdoch. "Býci" zaznamenali prvé body pod vedením nového fínskeho trénera Karriho Kiviho.

Vyrovnaný duel priniesol góly z hry až v tretej časti. Hostí poslal v 44. minúte do vedenia Filip Vaško, no domáci Loggins v 51. minúte využil presilovku a poslal stretnutie do predĺženia. Rozhodnúť napokon museli až nájazdy, v ktorých boli úspešní traja exekútori Nových Zámkov vrátane Logginsa.

HC Mikron Nové Zámky - HC 19 Humenné 2:1 pp a sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 51. Loggins (Roy, Lee), rozh. nájazd Loggins - 44. Vaško (Pereskokov). Rozhodovali: Štefik, Výleta - Kacej, Vyšný, vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2085 divákov.

Nové Zámky: Kantor – Hatala, Lee, Mamčics, Roman, Kozák, Novajovský - Roy, Johnson, Loggins – Mikúš, Prokeš, Michnáč – Stupka, Ondrušek, Števuliak – Šišovský, Barto, Kováč

Humenné: Galimov – Sredl, Meliško, Ťavoda, Sergijenko, Novota, Diakov - Vaško, Kuru, Pereskokov – Borov, Foss, Šoltés – Ragan, Linet, Handlovský – Thomka, Krajňák, Lačný