Dúbravka čelil hviezdam Manchestru City, dramatické derby na londýnskom Stamford Bridge

Martin DúbravkaMartin Dúbravka Zdroj: Profimedia

LONDÝN - Futbalisti Manchestru City zvíťazili v sobotnom dueli 21. kola Premier League na pôde Newcastlu United 3:2. Obhajcovia titulu dokázali v závere otočiť nepriaznivý stav z 1:2.

Hrdinom "Citizens" bol v prvej minúte nadstaveného času 20-ročný Nór Oscar Bobb, ktorý strelil premiérový gól v najvyššej anglickej súťaži. Slovenský brankár Martin Dúbravka odchytal za domácich celý zápas.

Úradujúci anglický šampión sa ujal vedenia v 26. minúte, keď sa efektnou pätičkou presadil Bernardo Silva. Domáci však v rozmedzí 35. až 37. minúty dokázali gólmi Alexandra Isaka a Anthonyho Gordona otočiť stav vo svoj prospech.

Mužstvo Pepa Guardiolu naštartoval za obratom v 74. minúte Kevin De Bruyne, ktorý sa zotavil po zranení zadného stehenného svalu a v lige nastúpil prvýkrát od 11. augusta. Po piatich minútach na ihrisku strelou spoza šestnástky prekonal Dúbravku a dostal domácich pod tlak.

Kevin De Bruyne a Galéria fotiek (18) Zdroj: SITA/AP/Owen Humphreys/PA

Belgický stredopoliar mal prsty aj v rozhodujúcom presnom zásahu Bobba, ktorého našiel vydareným pasom za obranu. Nórsky mladík si skúsene poradil v šestnástke, na malom priestore si ideálne prebral loptu a položil slovenského brankára.

"Citizens" zaznamenali štvrté ligové víťazstvo za sebou a posunuli sa na druhé miesto, o dva body za vedúcim Liverpoolom. "Magpies" zaknihovali štvrtú prehru v sérii a v tabuľke sú na 10. priečke.

Dramatické derby na Stamford Bridge

Futbalisti FC Chelsea triumfovali v sobotňajšom západolondýnskom derby nad Fulhamom 1:0. O jediný gól duelu 21. kola anglickej Premier League sa postaral z pokutového kopu tesne pred prestávkou Cole Palmer. Chelsea zabodovala naplno tretíkrát za sebou.