VIDEO Zázračný chlap s vyoperovanými nervami: Kde sa vzal, tu sa vzal, celú halu rozjasal

Šťastný Damian Lillard po víťaznej streleŠťastný Damian Lillard po víťaznej strele Zdroj: SITA/AP/Morry Gash

MILWAUKEE - Trojka Damiana Lillarda v poslednej sekunde predĺženia priniesla basketbalistom Milwaukee v NBA víťazstvo nad Sacramentom 143:142.

Bucks si tak treťou výhrou v rade poistili druhú priečku vo Východnej konferencii. Uspela tiež Minnesota, ktorá doma zdolala Los Angeles Clippers 109:105 a drží prvú priečku na Západe. Obhajcovia titulu z Denveru zvíťazili 117:109 nad Indianou.

Stretnutie medzi Sacramentom a Milwaukee prinieslo množstvo veľkých individuálnych výkonov a akcií. Domantas Sabonis ťahal hostí s triple-double za 21 bodov, 13 doskokov a 15 asistencií. Na triple double dosiahol aj domáci Giannis Antetokounmpo s 27 bodmi, 10 doskokmi a 10 asistenciami. De`Aaron Fox v závere normálnej hracej doby nájazdom vyrovnal skóre a poslal zápas do predĺženia.

It's DAME TIME! Galéria fotiek (15) It's DAME TIME! Zdroj: SITA/AP/Morry Gash

Lillardova klasika

Hlavnou hviezdou bol však Lillard, ktorý dal v predĺžení deväť zo svojich 29 bodov. A v závere rýchlo predribloval ihrisko, z plného behu sa zastavil dva metre za trojkou a presnou strelou zariadil Milwaukee najtesnejšie víťazstvo. Opäť tak ukázal, prečo sa mu prezýva Dame Time, pretože patrí medzi hráčov, ktorí najčastejšie rozhodujú v koncovke.

„Chcel som vyhodiť na Giannisa, ale k nemu hneď bežali dvaja hráči. Tak som si nahodil loptu o Brooka Lopeza a hneď som vedel, čo urobím. Zmenil som smer, aby som mal dobrý výhľad na kôš. Bola to celkom pohodlná strela. Bol to jednoducho zápas, ktorý som nechcel, aby sa skončil porážkou. Takto je z toho výhra proti dobrému tímu," radoval sa Lillard.

"Najprv nám v normálnom hracom čase vzali výhru, ale my si ju potom zas vzali späť. Keď súper viedol v predĺžení o šesť bodov, bolo by ľahké hodiť uterák a vzdať to, ale to nie je nič pre mojich hráčov. Zabojovali a je z toho jedno z našich najlepších víťazstiev v tejto sezóne,“ dodal kouč Milwaukee Adrian Griffin.

Oba tímy mali štyroch hráčov s viac ako dvadsiatimi bodmi. Na strane Sacramenta to okrem Sabonisa boli aj Kevin Huerter s 26 bodmi, Malik Monk s 28 a Fox, ktorý ich zaznamenal 32. Milwaukee vedľa Adetokunba a Lillarda viedli Malik Beasley s 23 bodmi a náhradník Bobby Portis (22).

Víťazná strela Damiana Lillarda

Povinné víťazstvo Phoenixu, šláger v Minnesote

Štyroch 20-bodových strelcov mali tiež Phoenix a Denver. Phoenixu pomohli k výhre 127:116 nad Portlandom. Grayson Allen mal 20 bodov, Kevin Durant 21, Bradley Beal 23 a Devin Boooker 34. Denver pri výhre nad Indianou ťahali Aaron Gordon s 20 bodmi a Michael Porter, Jamal Murray a Nikola Jokič s 25 bodmi. Jokič k tomu pridal 12 doskokov a 9 asistencií.

Minnesota viedla nad Clippers už o 17 bodov, ale v poslednej štvrtine dovolila súperovi zápas zdramatizovať šnúrou 20:6. Clippers tak znížili minútu pred koncom na 100:103. Potom ale podržal Minnesotu pivot Rudy Gobert, ktorý sa celý zápas trápil s trestnými hodmi, ale v kľúčovú chvíľu premenil štyri za sebou a Timberwolves už výhru uhájili. Gobert k tomu prispel 15 bodmi a 18 doskokmi, najlepším strelcom bol s 33 bodmi Anthony Edwards.

NBA-sumáre:
Denver Nuggets - Indiana Pacers 117:109 (28:28, 32:29, 29:27, 28:25)
najviac bodov: Jokič 25 (12 doskokov), Murray a Porter po 25 - Brown 18 (10 doskokov), Hield 16, Jackson 12

Miami Heat - Charlotte Hornets 104:87 (26:16, 26:15, 25:30, 27:26)
najviac bodov: Adebayo 24 (10 doskokov), Herro 21, Robinson 19 - Rozier 26, Ball 21 (10 doskokov), Bridges 20

Milwaukee Bucks - Sacramento Kings 143:142 pp (32:37, 36:29, 27:25, 33:37, 15:14)
najviac bodov: Lillard 29, Antetokounmpo 27 (10 doskokov a 10 asistencií), Beasley 23 - Fox 32, Monk 28, Huerter 26 (10 doskokov)

Minnesota Timberwolves - Los Angeles Clippers 109:105 (29:19, 17:26, 35:23, 28:37)
najviac bodov: Edwards 33, Towns 17, Gobert 15 (18 doskokov) - Leonard 26, Powell 24, George 16

Portland Trail Blazers - Phoenix Suns 116:127 (33:31, 28:40, 31:35, 24:21)
najviac bodov: Henderson 33, Simons 28, Reath 17 - Booker 34, Beal 23, Durant 21

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 15

Viac o téme: NBA Miami Heat Minnesota Timberwolves Indiana Pacers Denver Nuggets Phoenix Suns Los Angeles Clippers Sacramento Kings Damian Lillard Portland Trail Blazers Charlotte Hornets Milwaukee Bucks Nikola Jokič
  • Zdroj: TASR, ČTK