VIDEO Stíhačka v Ruhpoldingu priniesla poriadnu drámu: Svetový pohár má novú líderku

Talianska biatlonistka Lisa Vittozziová triumfovala v stíhačke 5. kola Svetového pohára v nemeckom RuhpoldinguTalianska biatlonistka Lisa Vittozziová triumfovala v stíhačke 5. kola Svetového pohára v nemeckom Ruhpoldingu Zdroj: TASR/AP/DPA/Sven Hoppe

RUHPOLDING - Talianska biatlonistka Lisa Vittozziová triumfovala v nedeľňajšej stíhačke 5. kola Svetového pohára. V nemeckom Ruhpoldingu minula jeden terč a do cieľa prišla v čase 30:30,7 minúty.

O svojom víťazstve rozhodla v závere, keď zdolala o sedem desatín sekundy Nórku Ingrid Landmark Tandrevoldovú, ktorá sa dostala na čelo celkového poradia. Tretie miesto obsadila jej krajanka Juni Arnekleivová s mankom 9,1 s. Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

Vittozziová si pripísala druhý triumf v prebiehajúcej sezóne a piaty individuálny v kariére SP. Talianka rozhodla o svojom víťazstve na záverečnom bežeckom kole, keď bola rýchlejšia ako obe Nórky. Tandrevoldová nadviazala na víťazstvo z piatkového šprintu, skončila opäť na pódiu a vďaka tomu sa dostala na prvé miesto v prestížnom seriáli. Dovtedajšia líderka Justine Braisazová-Bouchetová obsadila v nedeľu napriek štyrom chybám siedmu priečku, no ani to jej nestačilo na udržanie žltého dresu. Francúzka je druhá a stráca deväť bodov.

Tandrevoldová do nedeľňajšej stíhačky vyštartovala s náskokom 18 sekúnd pred druhou zo šprintu Monou Brorssonovou. Nórka bola na prvej streľbe stopercentná, ale súperky za ňou minuli a mala k dobru už 36 sekúnd pred Franziskou Preussovou, ktorá neurobila žiadnu chybu a na druhé miesto sa dostala z deviatej pozície.

Tandrevoldová potvrdila streleckú formu a mala v polovici pretekov polsekundový náskok pred krajankou Arnekleivovou, tretia bola Preussová. Na prvej stojke Nórka raz minula, čo využila Vittozziová a strácala na priebežnú líderku len päť sekúnd. V tesnom kontakte bola aj Arnekleivová vďaka tretej nule.

Prvá trojica prišla na záverečnú položku spolu a všetky odstrieľali čisto. O obsadení pódia bolo rozhodnuté, no na trati sa rozhodovalo o víťazke a umiestnení na druhom a treťom mieste. Vittozziová bola v závere najrýchlejšia a dosiahla druhé víťazstvo v stíhačke.

Talianska biatlonistka Lisa Vittozziová Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/AP/DPA/Sven Hoppe

5. kolo SP v Ruhpoldingu:

stíhacie preteky žien na 10 km: 1. Lisa Vittozziová (Tal.) 30:30,7 min (1), 2. Ingrid Landmark Tandrevoldová 0,7 s (1), 3. Juni Arnekleivová (obe Nór.) +9,1 (0), 4. Lou Jeanmonnotová (Fr.) +31,1 (2), 5. Lena Häckiová-Grossová (Švaj.) +43,2 (2), 6. Franziska Preussová (Nem.) +44,5 (2), 7. Justine Braisazová-Bouchetová (Fr.) +46,2 (4), 8. Hanna Öbergová +52,5 (1), 9. Mona Brorssonová (obe Švéd.) +1:02,4 (1), 10. Karoline Offigstad Knottenová (Nór.) +1:05,0 (0)

celkové poradie SP (po 12 z 21 súťaží): 1. Landmarková Tandrevoldová 666 b., 2. Braisazová-Bouchetová 657, 3. Vittozziová 606, 4. Elvira Öbergová (Švéd.) 541, 5. Preussová 505, 6. Julia Simonová (Fr.) 497, ... 60. Ema KAPUSTOVÁ (SR) 31

poradie v stíhačke (5 zo 7): 1. Simonová 274, 2. Tandrevoldová 266, 3. Braisazová-Bouchetová 261,... 41. KAPUSTOVÁ 29