VIDEO Feller si triumfom upevnil vedenie v klasifikácii slalomu: Neuveriteľné, nemám slov!

Rakúsky lyžiar Manuel Feller zvíťazil v nedeľnom slalome Svetového pohára vo WengeneRakúsky lyžiar Manuel Feller zvíťazil v nedeľnom slalome Svetového pohára vo Wengene Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

WENGEN - Rakúsky lyžiar Manuel Feller zvíťazil v nedeľnom slalome Svetového pohára vo Wengene a upevnil si vedúce postavenie v priebežnom poradí disciplíny.

Vo švajčiarskom stredisku uspel pred dvojicou nórskych konkurentov, druhý skončil s mankom jednej desatiny sekundy Atle Lie McGrath, pódium doplnil tretí Henrik Kristoffersen (+0,21).

Feller zaútočil z tretej pozície po 1. kole a slávil piate víťazstvo v kariére. Tridsaťjedenročný pretekár potvrdil skvelú formu, nadviazal na prvenstvá z Gurglu a Adelbodenu a vyhral tretí zo štyroch tohtosezónnych slalomov. Na konte má 345 z možných 400 bodov. Zvýšil tak svoj náskok na čele klasifikácie disciplíny, na druhého McGratha má k dobru už 153 bodov.

Keď sa darí, tak sa darí

"Je to neuveriteľné. Keď sa darí, tak sa darí," uviedol Feller v rozhovore pre ORF.

"Skutočne nemám slov. Ešte nikdy som nemal taký dobrý materiál ako teraz. V slalome vždy treba k úspechu aj trochu šťastia, v strednej časti som sa špičkou lyže dotkol bránky, stačilo málo a mohlo to dopadnúť úplne inak... Vlastne som si myslel, že dnes bude ťažké zvíťaziť. Pri súčasnej úrovni mladých pretekárov musíte neustále útočiť, ak chcete vyhrať, a presne to som robil," dodal Feller, ktorý predĺžil úspešnú rakúsku sériu.

Rakúsky lyžiar Manuel Feller Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

Zástupcovia alpskej veľmoci vyhrali všetky štyri slalomy sezóny, zvyšný v Madonne di Campiglio ukoristil Marco Schwarz. Tomu sa už sezóna predčasne skončila po operácii kolena.

McGrath, ktorý viedol po 1. kole, skončil druhý za Fellerom rovnako ako v predchádzajúcich pretekoch v Adelbodene. Najlepšiu jazdu v 2. kole predviedol Francúz Clement Noel, olympijský šampión z Pekingu a dvojnásobný víťaz z Wengenu sa vďaka nej vyšvihol z priebežnej dvanástej pozície až na konečnú štvrtú priečku (+0,44).

Z domácich slalomárov skončil najvyššie Loic Meillard na piatom mieste (+0,98). V celkovom poradí SP sa na popredných priečkach nič nezmenilo, obhajca veľkého glóbusu a líder priebežnej klasifikácie Marco Odermatt v slalomoch neštartuje. Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

výsledky slalomu SP vo Wengene: 1. Manuel Feller (Rak.) 1:50,28 min., 2. Atle Lie McGrath +0,10 s, 3. Henrik Kristoffersen (obaja Nór.) +0,21, 4. Clement Noel (Fr.) +0,44, 5. Loic Meillard +0,98, 6. Marc Rochat (obaja Švaj.) +1,06, 7. Michael Matt +1,20, 8. Fabio Gstrein (obaja Rak.) +1,26, 9. Timon Haugan (Nór.) +1,32, 10. Ištok Rodeš (Chor.) +1,45

celkové poradie SP (po 16 zo 41 súťaží): 1. Marco Odermatt (Švaj.) 1016 b., 2. Marco Schwarz (Rak.) 464, 3. Cyprien Sarrazin (Fr.) 460, 4. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) 440, 5. Feller 384, 6. Vincent Kriechmayr (Rak.) 316

poradie v slalome (4 z 12): 1. Feller 345, 2. McGrath 192, 3. Schwarz 180, 4. Noel 152, 5. Haugan 148, 6. David Ryding (V.Brit.) 142