VIDEO Česko sa senzačného zlata nedočkalo: Hokejistky USA s rekordným zápisom do histórie!

České hokejistky na MS do 18 rokovČeské hokejistky na MS do 18 rokov Zdroj: Profimedia

ZUG - Hokejistky USA získali svoj rekordný deviaty titul na MS hráčok do 18 rokov. V nedeľnom finále vo švajčiarskom Zugu zdolali Česko 5:1. Obhajkyne titulu Kanaďanky vybojovali bronz, keď v súboji o tretiu priečku deklasovali Fínsko 8:1.

Američanky sa predtým naposledy tešili z titulu v roku 2020 v Bratislave. Vo finále potvrdili úlohu favorita, už v prvej tretine si vytvorili dvojgólový náskok. Češky síce na konci prostrednej časti znížili zásluhou Adély Šapovalivovej, no tím USA potvrdil v tretej tretine triumf dvoma gólmi Kassidy Carmichaelovej a zásahom do prázdnej bránky v predposlednej minúte. Američanky majú na čele historickej tabuľky deväť titulov, Kanada sedem.

Slovenky podľahli v zápase o 5. miesto rovesníčkam zo Švédska 1:4 a šiestou priečkou vyrovnali svoje historické maximum na šampionáte tejto vekovej kategórie z uplynulých dvoch rokov.

S elitou sa rozlúčili Nemky po prehre v boji o siedmu priečku s domácim Švajčiarskom, na budúci rok na šampionáte vo fínskom meste Vantaa ich nahradia Japonky.

finále:

USA – Česko 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
Góly: 11. Scannellová, 12. Boxová, 45. Carmichaelová, 54. Carmichaelová, 59. Thomasová – 39. Šapovalivová

zápas o 3. miesto:

Kanada – Finsko 8:1 (3:0, 4:0, 1:1)
Góly: 5. Alexanderová, 13. Stonehouseová, 19. Stonehouseová, 22. Kraemerová, 23. Cimoroniová, 32. Kraemerová, 39. Primeranová, 51. Primeranová – 52. Ekoluomaová

Viac o téme: Česko 18 USA 18
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/International Ice Hockey Federation
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy