Barcelona nemala nárok: Žiariaci Vinícius vystrelil Realu v El Clásicu prestížnu trofej!

Gólové oslavy futbalistov RealuGólové oslavy futbalistov Realu Zdroj: SITA/AP

RIJÁD - Futbalisti Realu Madrid triumfovali v španielskom Superpohári. Vo finále v Rijáde zdolali v nedeľu FC Barcelona hladko 4:1. Hetrikom sa v drese "bieleho baletu" blysol Vinícius Júnior.

Real triumfoval v súťaži po 13-krát a za svojím odvekým rivalom zaostáva v tejto historickej tabuľke už iba o jeden primát. Barcelona vyhrala Superpohár vlani.

Vinicius Junior dal už v prvom polčase nedeľného "El Clásica" tri góly. Brazílsky kanonier otvoril skóre duelu v 7. minúte, keď ho do samostatného nájazdu ideálne vysunul Jude Bellingham. O tri minúty skórovali Madridčania po podobnej situácii.

Vinícius Júnior a jeho Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP

Tentokrát unikol obrane Kataláncov Rodrygo, no neulakomil sa a tvárou v tvár brankárovi Iňakimu Peňovi ešte prihral pred prázdnu bránku Viniciusovi Juniorovi. V 33. minúte prestrelil preplnenú šestnástku Robert Lewandowski a znížil na 1:2. Na dostrel jediného gólu však bola Barcelona iba šesť minút, keď Vinicius Junior premenil penaltu, ktorú spôsobil práve po faule na neho Ronald Araujo. Výsledok ešte prikrášlil v 64. minúte Rodrygo.

Španielsky Superpohár - finále:

Real Madrid - FC Barcelona 4:1 (3:1)
Góly: 7., 10. a 39. Vinicius (tretí z 11 m), 64. Rodrygo - 33. Lewandowski, ČK: 71. Araujo (Barcelona) po 2. ŽK

Real Madrid: Lunin - Carvajal, Rüdiger, Fernandez, Mendy – Valverde (86. Cebalos), Tchouameni, Kroos (81. Modrič) - Bellingham (86. Joselu) - Rodrygo (77. Diaz), Vinicius (82. Camavinga)

FC Barcelona: Peňa - Araujo, Kounde, Christensen, Balde - Gündogan, De Jong - Torres (61. Felix), Pedri (61. Yamal), Roberto (61. Lopez) - Lewandowski.