Žalostný výkon podčiarknutý šialeným záverom: Barcelona sa strachovala o výsledok s nováčikom

Tréner Barcelony XaviTréner Barcelony Xavi Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

LAS PALMAS - Futbalisti FC Barcelona vyhrali vo štvrtkovom dueli 19. kola La Ligy na ihrisku UD Las Palmas 2:1.

O triumfe hostí rozhodol v tretej minúte nadstaveného času z penalty Ilkay Gündogan. Barcelona stráca z tretieho miesta tabuľky na vedúce duo Real Madrid a Gironu sedem bodov.

Nováčik tejto sezóny Las Palmas držal s favoritom krok a už v 12. minúte ho do vedenia poslal Munir El Haddadi. Krátko predtým sa hosťom zranil obranca Joao Cancelo a musel striedať. Katalánci sa dočkali až po zmene strán a na 1:1 vyrovnal v 56. minúte Ferran Torres, ktorý sa dostal k lopte v šestnástke súpera a strelou po zemi skóroval.

V nadstavenom čase striedajúci domáci obranca Daley Sinkgraven postrčil v šestnástke Gündogana a sám faulovaný rozhodol z bieleho bodu o triumfe Barcelony. Sinkgraven videl za zákrok červenú kartu, jeho tím je v tabuľke priebežne na desiatej priečke.

Almeria na víťazstvo stále čaká

Ani na devätnásty pokus sa futbalisti Almerie nedočkali prvého víťazstva v tejto sezóne najvyššej španielskej súťaže. Posledný tím tabuľky prehral na pôde Osasuny Pamplona 0:1. Jediný gól strelil v 27. minúte chorvátsky útočník Ante Budimir. Jeho tím sa vzdialil zostupovým priečkam, patrí mu dvanásta pozícia. Na lavičke hostí sedel slovenský stredopoliar Martin Šviderský.

Athletic Bilbao sa vďaka triumfu 2:0 nad FC Sevilla posunul na štvrté miesto neúplnej tabuľky o skóre pred madridské Atlético. Baskickému tímu sa darí, v lige prehral naposledy 22. októbra s FC Barcelona. Sevilla utrpela už štvrtú prehru z uplynulých piatich zápasov a len jediný bod ju delí od zostupového pásma.