Žiadna náhoda, pred nimi je už len Real Madrid: Atlético sa muselo skloniť pred prekvapením La Ligy

Futbalista Realu Madrid Fran García (vpravo) a hráč Mallorcy Antonio Sánchez bojujú o loptuFutbalista Realu Madrid Fran García (vpravo) a hráč Mallorcy Antonio Sánchez bojujú o loptu Zdroj: TASR/AP/Bernat Armangue

MADRID - Futbalisti Girony zvíťazili v stredajšom zápase 19. kola La Ligy nad Atléticom Madrid 4:3, potvrdili druhé miesto a stále držia krok s Realom Madrid, lídrom súťaže.

Biely balet" má na konte rovnaký počet bodov ako konkurent (48), ale disponuje lepším vzájomným zápasom s katalánskym tímom i lepším skóre.

Girona má v prebiehajúcej ligovej sezóne na konte naďalej jedinú prehru. Katalánske mužstvo sa ujalo vedenia už v 2. minúte, keď sa presadil Valery Fernández. Po štvrťhodine hry sa dostal k lopte na hranici šestnástky Álvaro Morata a vyrovnal. Situáciu ešte rozhodca skontroloval na videu, ale vyhodnotil, že útočník nebol v ofsajde. Domáci v prvom polčase strelili ďalšie dva góly, keď skórovali Savio a Daley Blind.

Atlético však do prestávky znížilo vďaka druhému presnému zásahu Moratu. Tridsaťjedenročný španielsky kanonier sa v 54. minúte dostal do ďalšej šance, skompletizoval hetrik a vyrovnal na 3:3.

Rozhodujúci okamih duelu prišiel v nadstavenom čase druhého polčasu. Portu prešiel z ľavej strany do pokutového územia, našiel Ivána Martína, ktorý sa dostal medzi štyroch protihráčov, no napriek tomu zakončil a trafil presne k vzdialenejšej žrdi.

Atlético prehralo štvrtýkrát v rade na ihrisku súpera a patrí mu 4. miesto. Barcelona figuruje s rovnakým počtom bodov (38) na 5. priečke a má zápas k dobru.

Real sa vytrápil s Mallorcou

Real si upevnil prvé miesto troma bodmi proti RCD Mallorca. O víťazstve 1:0 rozhodol v 78. minúte nemecký stopér Antonio Rüdiger, pre ktorého to bol prvý gól v sezóne.

Granada v prvom stredajšom stretnutí zvíťazila nad Cadizom 2:0. Z plného bodového zisku sa predposledný tím tabuľky tešil prvýkrát od 26. augusta.

La Liga - 19. kolo:

Girona FC – Atlético Madrid 4:3 (3:2)
Góly: 2. Fernandez, 26. Savio, 39. Blind, 90.+1 Martin – 14., 44. a 54. Morata

Real Madrid – RCD Mallorca 1:0 (0:0)
Gól: 78. Rüdiger
/D. Greif bol na lavičke náhradníkov, M. Valjent (obaja Mallorca) nefiguroval pre zranenie v zápise o stretnutí/

Celta Vigo - Real Betis 2:1 (1:1)
Góly: 16. Aspas (z 11 m), 90.+6 Swedberg – 6. Ruibal

Granada CF – Cadiz CF 2:0 (1:0)
Góly: 22. Uzuni, 70. Zaragoza, ČK: 54. Sobrino (Cadiz)

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7

Viac o téme: Atlético Madrid RCD Mallorca Granada CF Antonio Rüdiger Real Madrid CF Cádiz CF