Afrika žije futbalom: Obhajca titulu vyhral rozdielom triedy, Kamerun zachránil aspoň bod

Futbalisti Senegalu oslavujú gólFutbalisti Senegalu oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Sunday Alamba

ABIDJAN - Futbalisti Senegalu potvrdili pozíciu favorita a vo svojom úvodnom vystúpení na Africkom pohári národov v Pobreží Slonoviny zdolali Gambiu 3:0.

Obhajcov prvenstva poslal do vedenia už v 4. minúte stredopoliar Pape Gueye. Výrazným spôsobom ovplyvnilo zápas vylúčenie Gambijčana Eboua Adamsa v závere prvého polčasu. V druhom dejstve spečatil triumf Senegalčanov dvoma gólmi Lamine Camara.

V rovnakej skupine sa medzi Kamerunom a Guineou zrodila remíza 1:1. Guinejčania sa ujali vedenia v 10. minúte, keď sa presadil útočník Mohamed Bayo. Kamerun mal ideálnu možnosť otočiť nepriaznivý stav po vylúčení Francoisa Kamana (45.+3). Päťnásobný šampión podujatia však dokázal zásluhou Franka Magriho zachrániť iba bod.

Africký pohár národov

C-skupina:
Kamerun - Guinea 1:1 (0:1)
Góly: 51. Magri - 10. Bayo. ČK: 45.+3 Kamano (Guinea)

Senegal - Gambia 3:0 (1:0)
Góly: 52. a 86. Camara, 4. Gueye, ČK: 45.+8 Adams (Gambia)

D-skupina
Alžírsko - Angola 1:1 (1:0)
Góly: 18. Bounedjah - 68. Mabululu (z 11 m)

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5

Viac o téme: Africký pohár národov Gambia Kamerun Alžírsko Angola Guinea Senegal