VIDEO Opäť množstvo stratených síl a veľa rán: Domáci mladík zahnal Djokoviča do kúta

Srb Novak DjokovičSrb Novak Djokovič Zdroj: SITA/AP/Asanka Brendon Ratnayake

MELBOURNE - Srbský tenista Novak Djokovič postúpil do tretieho kola Australian Open 2024.

36-ročná srbská svetová jednotka si poradila s domácim hráčom Alexeiom Popyrinom 6:3, 4:6, 7:6 (4), 6:3. Zápas trval tri hodiny a dvanásť minút.

Víťaz 24 grandslamových titulov Djokovič získal nad Popyrinom úvodný set za 39 minút, v druhom sa ale dostal po strate podania v štvrtom geme do problémov. Za stavu 5:3 síce súpera na servise nepustil k žiadnemu setbalu a brejk zmazal, vzápätí ale prišiel znova o podanie a Austrálčan vyrovnal na radosť búrlivého publika.

36-ročný Belehradčan sa dostal do problémom aj v treťom sete, v ktorom čelil za stavu 4:5 štyrom setbolom, všetky ale dokázal odvrátiť. V tajbrejku potom zvíťazil 7:4 a vo štvrtej dejstve už nepustil súpera do šancel. Popyrín síce v deviatom geme ešte pri svojom podaní odvrátil tri mečbaly, v ďalšej hre už ale na piaty pokus kapituloval.

"Pomohlo mi aj šťastie. V tajbrejku mi potom vyšlo zopár skvelých úderov a štvrtý set som mal už pod kontrolou. Striedal som lepšie chvíle s horšími. Nechcem však v žiadnom prípade znižovať výborný výkon Alexeia, ktorý si zaslúži aplauz. V ďalších kolách musím pridať," povedal Djokovič v pozápasovom interview s bývalým americkým tenistom Jimom Courierom.