Radosť domácich fanúšikov: Katar spečatil postup do osemfinále Ázijského pohára

Gólové oslavy futbalistov KataruGólové oslavy futbalistov Kataru Zdroj: SITA/AP/Aijaz Rahi

DAUHA - Futbalisti Kataru v druhom stretnutí na ázijskom šampionáte, ktorý organizujú, porazili 1:0 Tadžikistan. Obhajcovia titulu si tak ako prví zabezpečili postup do ďalšej fázy, navyše ako víťazi skupiny A, keďže majú pred druhou Čínou štvorbodový náskok.

Jediný gól zápasu strelil v 17. minúte Akram Afíf. Krídelník so skúsenosťami z belgickej a španielskej ligy sa už presadil dvakrát pri piatkovej otváracej výhre Katarčanov 3:0 nad Libanonom. Tadžikistan, ktorý na kontinentálnom šampionáte debutuje, dohrával od 79. minúty bez vylúčeného Amadoniho Kamolova.

V druhom dnešnom stretnutí sa rozišli Čína a Libanon bez gólov. Do osemfinále postúpia zo šiestich skupín vždy dva tímy a s nimi ďalšie štyri najlepšie z tretích miest.