Lantoši v Česku hrdinom Mladej Boleslavi, Hlavaj a Konrád vychytali výhry svojich

Slovenský brankár Samuel Hlavaj Slovenský brankár Samuel Hlavaj Zdroj: SITA/Tomáš Somr

PRAHA - Slovenský hokejista Róbert Lantoši rozhodol o víťazstve Mladej Boleslavi na ľade Hradca Králové v stredajšom zápase 29. kola českej najvyššej súťaže.

Víťazný gól vsietil 30 sekúnd pred koncom predĺženia a jeho tím zvíťazil 3:2 pp. Slovenský útočník zaznamenal v zápase celkovo dva body, v prvej tretine asistoval pri presnom zásahu krajana Pavla Skalického.

Gól zaznamenal aj ďalší Slovák Lukáš Cingeľ, ktorého Kometa Brno vyhrala nad Litvínovom 3:1. Jeho spoluhráč a krajan Kristián Pospíšil mal asistenciu, pričom v bránke hostí bol ďalší Slovák Matej Tomek.

V akcii boli ešte dvaja slovenskí brankári. Branislav Konrád vychytal Olomoucu triumf 3:1 proti Karlovým Varom a Plzeň so Samuelom Hlavajom zas zdolala České Budějovice 4:3.

V neúplnej tabuľke tak poskočili na deviate miesto, hostia sú šiesti. Hráči Pardubíc potrebovali taktiež na víťazstvo extračas, na ľade Sparty Praha rozhodol o ich triumfe 2:1 pp po jedenástich sekundách predĺženia Martin Kaut s asistenciou Petra Čerešňáka.

sumár - 29. kolo

Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 27. Chlapík - 33. Sedlák, 61. Kaut (ČEREŠŇÁK)

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Góly: 13. CINGEĽ, 58. Ščotka (POSPÍŠIL), 60. Zaťovič - 22. Kaše
/M. Tomek (Litvínov) odchytal celý zápas/

HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Góly: 25. Bambula, 40. Káňa, 51. Řezníček - 15. Koffer
/B. Konrád (Olomouc) odchytal celý zápas/

Mountfield Hradec Králové - BK Mladá Boleslav 2:3 (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
Góly: 51. Ouellet-Blain, 58. Estephan - 3. SKALICKÝ (LANTOŠI), 38. Roman, 65. LANTOŠI

HC Škoda Plzeň - Motor České Budějovice 4:3 (3:1, 1:2, 0:0)
Góly: 19. a 23. Matys, 5. Schleiss, 7. Pour - 11. a 40. Ordoš, 35. Valský