Nórsky expres v Anterselve potvrdil svoje kvality, Cesnek sa nevyvaroval streleckým chybám

Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö sa raduje z triumfuNórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö sa raduje z triumfu Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

ANTERSELVA - Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö suverénne zvíťazil vo štvrtkových skrátených vytrvalostných pretekoch na 15 km na podujatí 6. kola Svetového pohára.

V talianskej Anterselve strieľal čisto a vyhral s náskokom 1:36,1 minúty pred bratom Tarjeim Böom. Pódium doplnil Nemec Johannes Kühn (+1:44,0). Slovenský reprezentant Damián Cesnek obsadil s piatimi streleckými chybami 92. miesto (+9:48,2).

Bö profitoval z fantastickej streľby, v rytme vybielil všetkých 20 terčov a darilo sa mu aj bežecky. Dosiahol štvrté víťazstvo v sezóne, 78. individuálne v kariére a upevnil si vedúce postavenie v celkovom poradí SP.

Jeho mladší brat Tarjei potvrdil výbornú bežeckú formu, na strelnici však urobil dve chyby, rovnako ako Kühn, ktorý po troch čistých položkách mal dva nepresné výstrely na druhej stojke.

Z ľavej strany: Nór Galéria fotiek (7) Z ľavej strany: Nór Tarjei Boe, uprostred víťaz Johannes Thingnes a tretí Nemec Johannes Kuehn Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

Hustá hmla a slabá viditeľnosť robili problémy viacerým pretekárom. Tri strelecké chyby a 135 trestných sekúnd stáli pódium ďalšieho nórskeho reprezentanta Johannesa Dalea-Skjevdala, ten mal síce najlepší bežecký čas, ale skončil až na štvrtej priečke s mankom 1:47,3 min.

Roman Rees, víťaz vytrvalostných pretekov z Östersundu, prišiel o červený dres, ktorý mu zobral J.T. Bö. Nemec minul dva terče a obsadil desiate miesto (+2:41,3 min.).

V piatok sú v Anterselve na programe individuálne preteky žien na 12,5 km.

6. kolo SP biatlonistov v Anterselve

výsledky vytrvalostných pretekov mužov na 15 km: 1. Johannes Thingnes Bö 37:28,0 Min. (0), 2. Tarjei Bö (obaja Nór.) +1:36,1 min. (2), 3. Johannes Kühn (Nem.) +1:44,0 (2), 4. Johannes Dale-Skjevdal (Nór.) +1:47,3 (3), 5. Martin Ponsiluoma (Švéd.) +1:58,6 (3), 6. Vetle Sjaastad Christiansen (Nór.) +2:16,4 (2), 7. Danilo Riethmüller (Nem.) +2:27,6 (1), 8. Tommaso Giacomel (Tal.) +2:37,7 (4), 9. Artem Pryma (Ukr.) +2:38,8 (1), 10. Roman Rees (Nem.) +2:41,3 (2), ..., 92. Damián CESNEK (SR) +9:48,2 (5)

celkové poradie SP (po 13 z 21 súťaží): 1. J.T. Bö 761 b., 2. T. Bö 668, 3. Dale-Skjevdal 639, 4. Sturla Holm Lgreid 525, 5. Endre Strömsheim obaja Nór.) 519, 6. Christiansen 492
poradie vo vytrv. pretekoch (2 z 3): 1. J.T. Bö 150, 2. Rees 121, 3. T. Bö 90

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7

Viac o téme: Anterselva Johannes Thingnes Bö Svetový pohár Johannes Kühn Damián Cesnek