Trenčín si v príprave schuti zastrieľal: Maďarský súper vyfasoval hokejový debakel

Radosť futbalistov TrenčínaRadosť futbalistov Trenčína Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

DUNAJSKÁ STREDA - Futbalisti AS Trenčín zvíťazili vo štvrtkovom prípravnom zápase nad ETO FC Győr 5:1.

Oba tímy vstúpili do zápasu aktívne. Ofenzívu Trenčína odštartoval Gong, ale jeho strelu z pravej strany brankár zneškodnil. O päť minút neskôr sa do šance dostal ETO FC. Aj táto príležitosť zostala nevyužitá.

Následne opäť udrel domáci útok, no Kukučka vynikajúcim zákrokom zabránil úvodnému gólu. V polovici prvého polčasu nastrelil Skovajsa loptu pred bránu, ale Gong trafil len brániaci múr. Podobnú akciu následne zopakoval Gajdoš, ktorý taktiež trafil brániaceho hráča.

Trenčín následne už využil chaos v obrane domácich. Na konci akcie bol pohotový Ibrahim – 1:0. O dve minúty neskôr gólový náskok zvýšil po krásnej strele pod brvno Sundaya – 2:0. Do druhého polčasu vstúpili futbalisti Trenčína opäť aktívne, hoci na ihrisku sa predstavilo nových jedenásť hráčov.

Dobrá hra priniesla ďalší gól nášho tímu. Soaresovu strelu si do brány nešťastne zrazil domáci Csontos – 3:0. Vzápätí prišla prvá druhopolčasová šanca domácich, no striedajúci Sláviček sa vyznamenal. V 50. min zmenil skóre zápasu Uchegbu, ktorý sa sám ocitol pred brankárom – 4:0.

O minútu neskôr pridal ďalší gól Hollý – 5:0. Obrana súpera vstúpila do druhého polčasu doslova nekoncentrovaná. Ďalšia šanca prišla v 64. min, avšak Soares len opečiatkoval žrď. Hra sa dlhé minúty odohrávala prevažne na súperovej polovici. ETO FC hrozil len sporadicky.

V 76. min prišla strela Fabia. Výborný zákrok však vytiahol Sláviček. Do poslednej desaťminútovky vstúpil Trenčín Kmeťovou strelou zo štandardnej situácie. Domáci brankár končekmi prstov loptu vyrazil. Tesne pred záverečným hvizdom upravil Bumba skóre zápasu na konečných 1:5.

Informoval oficiálny web astrencin.sk.

prípravný zápas:

AS Trenčín - ETO FC Győr 5:1 (2:0)
Góly: 30. Ibrahim, 33. Jude, 47. Csontos (vlastný), 51. Uchegbu, 52. Hollý - 89. Bumba

Viac o téme: Slovensko AS Trenčín Maďarsko ETO FC Győr