Trenčania z Nitry pomaly začnú chytať nočné mory: V priebehu 4 minút sme si prehrali zápas

Na snímke radosť hráčov NitryNa snímke radosť hráčov Nitry Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

NITRA - Hokejisti Nitry potvrdili, že Dukla Trenčín je v prebiehajúcom ročníku Tipos extraligy výsledkovo ich najobľúbenejší súper.

"Corgoni" zdolali Trenčanov piatykrát v sezóne, v piatok na svojom ľade 4:1. Výrazný podiel na tom mal nitriansky brankár Sami Aittokallio, ktorý zneškodnil 38 striel hostí a radosť z druhého čistého konta v sezóne mu prekazil až v 57. minúte Šimon Petráš.

Úvodná tretina jasne patrila hosťom, ktorí v nej mali lepší pohyb, čo sa prejavilo aj v počte gólových príležitostí. Trenčania vyslali na Aittokallia až 16 striel, no doplatili na slabú efektivitu. Domáci hráči po hluchej pätnásťminútovke dokázali udrieť v 16. minúte, keď sa v priebehu 21 sekúnd presadili Sahir Gill a Robby Jackson. "Zápas sme začali katastrofálne. Dovolím si tvrdiť, že sme si vôbec nezaslúžili vyhrávať 2:0," začal kriticky hodnotenie zápasu asistent trénera Nitry Ivan Švarný.

Aittokallio si dobre postavil bránku

V prostrednej časti sa hra vyrovnala a zaskveli sa v nej obaja brankári. Domáci Aittokallio predviedol 17 zákrokov a v dvoch prípadoch pri ňom stála šťastena, keďže pokusy Petra Sojčíka a Jonathana Charbonneaua zastavila žŕdka. Hosťujúci Connor LaCouvee zlikvidoval 16 streleckých pokusov. Slabá efektivita postupne dávala hostí psychicky dole a Nitru posadila na koňa.

Dokumentoval to aj úvod tretej časti, v ktorej Nitra už po 25 sekundách zásluhou Miloša Bubelu odskočila svojmu súperovi na rozdiel troch gólov. Definitívne potvrdil plný bodový zisk domácich v 44. minúte druhým gólom v zápase Jackson. "Myslím si, že v priebehu štyroch minút sme si prehrali zápas, to bol koniec prvej tretiny a začiatok tretej. Nitra tam bola dôraznejšia a efektívnejšia. V prvej tretine sme si vypracovali dosť šancí, rovnako aj v druhej, ale bez gólov sa vyhrať nedá," uviedol pre TASR kouč hostí Branko Radivojevič.

Domácich mohlo mrzieť iba moment z 57. minúty, keď dali až príliš veľa priestoru Šimonovi Petrášovi a ten na dvakrát prekazil Aittokalliovi čisté konto. "Na tom nezáleží, máme tri body, to je kľúčové. Nezačali sme tak dobre, ako by sme mali. Niekedy sa to však stáva a na to je brankár, aby mužstvo udržal v hre," povedal 31-ročný fínsky brankár, ktorý zaknihoval jediný shutout práve na domácom ľade 26. decembra proti Trenčínu (6:0).

Nitrania v doterajšom priebehu sezóny uspeli nad Trenčínom postupne doma 6:3, vonku 4:1, doma 6:0, vonku 5:3 a doma 4:1. Záverečný vzájomný duel týchto dvoch súperov čaká 1. marca v Trenčíne. "Nepočúva sa to dobre, ale je to realita. Máme s nimi ešte jeden zápas základnej časti, preto verím, že budeme už úspešní," dodal Radivojevič.

Viac o téme: HK Nitra HK Dukla Trenčín