VIDEO Krásna pocta pre zosnulú legendu: Majke Demitrovej s deťmi aplaudovala celá aréna

Majka Demitrová s deťmi Lucasom a Zarou, vedľa nich stoja aj bývalý brankár Mike Liut (vľavo) a Keith Tkachuk (vpravo)Majka Demitrová s deťmi Lucasom a Zarou, vedľa nich stoja aj bývalý brankár Mike Liut (vľavo) a Keith Tkachuk (vpravo)

ST. LOUIS - V St. Louis si uctili nových členov Siene slávy Blues, kam sa dostal aj Pavol Demitra. Pred zápasom s Washingtonom (3:0) hodila čestné buly jeho manželka Maja, ktorú sprevádzali Demitrove deti Zara a Lucas.

Slovenský obranca Martin Fehérváry zaznamenal s Washingtonom prehru 0:3 na ľade St. Louis. Domáci tím si pred zápasom uctil troch nových členov klubovej siene slávy vrátane zosnulého Slováka Pavla Demitru.

Do Siene slávy Blues vstúpili aj brankár Mike Liut a útočník Keith Tkachuk, ktorí spoločne s Demitrovou manželkou Majou, dcérou Zarou a synom Lucasom hodili úvodné symbolické buly medzi hokejky kapitána Blues Braydena Schenna a bývalého hráča St. Louis T.J. Oshieho.

Brankár "bluesmanov" Jordan Binnington sa blysol 18 zákrokmi a zaznamenal 14. shutout v kariére, jeho spoluhráč Robert Thomas asistoval pri dvoch góloch vrátane víťazného. Blues tak ukončili trojzápasovú sériu prehier.

Fehérváry obdržal jeden dvojminútový trest na konci úvodného dejstva za nešportové správanie. Mal aj jednu strelu na bránku, jeden hit a ice time 19:25 minúty. Práve bodyček odštartoval šarvátku, účasťou v ktorej si vyslúžil dve trestné minúty.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4

Viac o téme: Washington Capitals Pavol Demitra St. Louis Blues Lucas Demitra Keith tkachuk Martin Fehérváry Majka Demitrová Mike Liut Zara Demitrová