Riaditeľka pretekov odmieta akúkoľvek kritiku: Vlhovej pád nezapríčinila zjazdovka!

Petra Vlhová a Mikaela Shiffrinová na obhliadke trate pred obrovským slalomom v Jasnej
Petra Vlhová a Mikaela Shiffrinová na obhliadke trate pred obrovským slalomom v Jasnej Zdroj: Audi FIS Svetový pohár Jasná 2024

JASNÁ - Nadšení fanúšikovia a pretekárky, rovná sa spokojný organizátor. Svetový pohár v Jasnej naplnil očakávania všetkých prítomných do bodky a zdá sa, že Slovensko sa môže vrátiť na mapu Svetového pohára čo nevidieť.

Organizátori majú skvelú odozvu od všetkých zložiek a športová riaditeľa pretekov Jana Palovičová priznala, že “sveťák” v Jasnej by mohol byť už o tri roky.

"Vždy je to ťažké, keď sa to nekoná pravidelne. Ak máte takéto podujatie len raz za čas, musíte všetko nastavovať nanovo a je to o to ťažšie. Vidíte, že máme úzky cieľ, musí tu byť nafukané veľké množstvo snehu a upravených množstvo vecí," uviedla v nedeľu rovno pod súťažnou zjazdovkou.

Svetový pohár je veľkým lákadlom pre všetkých fanúšikov lyžovania a len včerajšia smola Petry Vlhovej pokazila úsmev na tvári Palovičovej. Podľa jej slov to bola obrovská škoda, avšak žiadnu kritiku trate nepripustila.

Športová riaditeľka pretekov v Galéria fotiek (15) Zdroj: Športky/Martin Turčin

"Na to sa dá povedať jediné, nebolo to traťou. Stáva sa to, pretekári urobia chyby a, bohužiaľ, je to tak. Je to nesmierne smutné, čo sa stalo. Nemalo sa to stať a nemuselo sa to stať," povedala so smutným hlasom. Na pretekovej zjazdovke okrem Petry Vlhovej utrpeli pády aj Adam Žampa a rakúska expertka televízie ORF a bývalá majsterka sveta Nicole Hospová.

"Ja som to nevidela, ale na trati nie je nič hrozné. Bola tam predtým vlna. Ak sa pretekárka na ňu zle nastaví, tak to môže dopadnúť zle. Chyba, na ktorú doplatila aj Petra, je v lyžovaní úplne normálna a stáva sa viacerým pretekárkam," dodala jedna z najdôležitejších tvárí v Jasnej.

Ako ušité pre Petru

Po obrovskom slalome zavládol v Jasnej smútok a diváci, ktorí si prišli užiť lyžiarsku šou Petry Vlhovej odchádzali sklamaní. Ak však niekto očakával, že priaznivci alpského lyžovania vynechajú nedeľný slalom, bol na omyle. Od skorých ranných hodín sa znovu zaplnil cieľový priestor a cez obe slalomové kolá panovala výnimočná atmosféra.

"Keď som dnes ráno stála hore na trati, povedala som si: ‘Ako ušité pre Petru Vlhovú’. Držme jej palce, ale určite to nebolo traťou. Pre všetkých sú podmienky rovnaké. Trať bola tvrdá a každý sa s tým musí vysporiadať," povedala slovenská lyžiarska osobnosť. 

Na snímke slovenská lyžiarka Galéria fotiek (15) Petra Vlhová na saniach po včerajšom zranení Zdroj: TASR/Martin Baumann

"Veľmi veľa ľudí chcelo vidieť Peťu, ja to chápem, ale verila som im, že prídu. Aj napriek tomu, čo sa stalo. Aj oni si chcú užiť atmosféru. Ja som preteky sledovala z Priehyby a keď som videla, ako sa ľudia bavia, bol to je skvelý pocit," pokračovala riaditeľka pretekov s veľkou spokojnosťou.

Okrem fanúšikov si trať a celé nadšenie v Jasnej užili aj samotné aktérky úžasného víkendu pod Chopkom. "Pretekárky sú nadšené, mali sme dobré počasie, tvrdú trať, všetko bolo úžasné. Emócia, ktorú do toho dávajú ľudia, je neuveriteľná," pýšila sa Palovičová s tým, že spätná väzba od kohokoľvek je veľmi priaznivá.

Svetový pohár každé tri roky

Práve tieto skutočnosti dávajú organizátorom priestor, aby si sadli s FIS za rokovací stôl a dohodli ďalší termín Svetového pohára na Slovensku.

"Ja by som bola za to, keby tu bol Svetový pohár každé tri roky, ale či sa to podarí, nevieme. Nasledujúci program je taký, že si musíme z toho najprv všetci vydýchnuť. Musíme to zhodnotiť a uvidíme na jarnom kongrese, ako to bude ďalej," povedala s ambíciou. Jej nadšenie budú určite zdieľať všetci fanúšikovia.

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová Galéria fotiek (15) Mikaela Shiffrinová s fanúšikmi v Jasnej Zdroj: TASR/Martin Baumann

"Je to najväčší zimný športový sviatok na Slovensku a ľuďom chýbajú podobné zážitky a emócie," zakončila rozhovor riaditeľka pretekov.

Viac o téme: Jasná Svetový pohár Svetový pohár v Jasnej Jana Palovičová

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy