VIDEO Lakers si aspoň sčasti očistili meno po blamáži, ich rival predviedol kráľovský obrat

Rozohrávač LA Lakers D'Angelo RussellRozohrávač LA Lakers D'Angelo Russell Zdroj: SITA/AP/Mark J. Terrill

LOS ANGELES - Basketbalisti Los Angeles Clippers po veľkom obrate porazili v NBA Brooklyn 125: 114.

Tri štvrtiny domáci tím prehrával, najviac až o 18 bodov, ale záverečné dejstvo ovládol drvivým pomerom 41:15, zápas zakončil 22 bodmi v rade. Hviezdou záveru bol Kawhi Leonard, ktorý v posledných piatich minútach nastrieľal 14 zo svojich 21 bodov. Najlepším strelcom nedeľňajšieho programu bol Nikola Jokič, ktorý 42 bodmi doviedol majstrovský Denver k výhre 113:104 vo Washingtone. Len o dva body menej dal Kevin Durant pri triumfe Phoenixu 117:110 v hale Indiany.

Skutočne veľkolepý finiš Clippers

Clippers záverečným finišom napravili hrozivý vstup do zápasu, pri ktorom inkasovali prvých 16 bodov. "Na začiatku súper prišiel a dal nám päsťou rovno medzi oči. Vo štvrtej časti sme ale hrali náš basketbal, ubránili, čo bolo potrebné, a zvyšok je história," povedal domáci rozohrávač James Harden, autor 24 bodov a 10 asistencií.

Clippers sa prvýkrát ujali vedenia až necelé tri minúty pred koncom a napokon vybojovali desiatu výhru z posledných dvanástich stretnutí a v Západnej konferencii si upevnili štvrté miesto. "Musíme hrať po celých 48 minút. Dnes to zábava vážne nebola," povedal Mikal Bridges, s 26 bodmi najlepší strelec porazeného tímu.

James Harden a Paul Galéria fotiek (2) James Harden a Paul George, dvaja ťahúni a hviezdy LA Clippers Zdroj: SITA/AP/Marcio Jose Sanchez

Na Jokiča žiadna odpoveď, nemožné ho ubrániť

Denver sa drží o dve výhry pred Clippers Zápas vo Washingtone kontroloval po väčšinu času, viedol až o 17 bodov a aj vďaka výkonu svojej opory slávil siedmy triumf z posledných 10 stretnutí. Jokič trafil 15 z 20 striel a 12 zo 14 šestiek, pridal 12 doskokov a 8 asistencií. "Nikola bol fenomenálny celý zápas. Opäť všetkým ukázal, aký je hráč," povedal kouč Nuggets Michael Malone.

Fenomenálny Jokičov výkon

Durant premenil 18 z 25 striel a prispel aj 9 doskokmi a tromi blokmi. Mal tiež výraznú podporu spoluhráčov: Devin Booker pridal 26 bodov a 8 asistencií, Bradley Beal nastrieľal ďalších 25 bodov. Trio opor Phoenixu, ktorý vyhral piatykrát v rade, zaznamenalo dokopy už druhýkrát za sebou 91 bodov. Durant navyše všetkých 40 bodov dal z hry, nepotreboval na to ani jeden trestný hod.

"KD je nezvyčajný problém. Bojovali sme s ním, nemal to s nami ľahké, jeho schopnosť strieľať po driblingu a uvoľniť sa je ale jedinečná," uviedol kouč Indiany Rick Carlisle.

Problém menom Kevin Durant

Poviná jazda pre Lakers

Los Angeles Lakers splnili povinnosť proti Portlandu a zvíťazili 134:110. Ani raz neprehrávali a viedli až o 27 bodov. D'Angelo Russell sa na tom podieľal 34 bodmi vrátane šiestich trojok. LeBron James pridal 28 bodov, Anthony Davis 14 bodov a 14 doskokov.

Vedúci tím ligy Boston vyhral v Houstone 116:107 a vrátil sa na víťaznú vlnu po porážke od Denveru. Lídrom bol s 32 bodmi Kristaps Porzingis. Domáci Dillon Brooks nastrieľal 25 bodov a Alperen Sengun pridal triple double za 24 bodov, 12 doskokov a 10 asistencií.

NBA - výsledky:

Los Angeles Clippers - Brooklyn Nets 125:114 (24:27, 25:34, 35:38, 41:15)
Najviac bodov: Harden 24 (10 asistencií), Westbrook 23, Leonard 21 - Bridges 26, Thomas 20, Claxton a Dinwiddie po 16

Orlando Magic - Miami Heat 105:87 (22:19, 26:27, 33:23, 24:18)
Najviac bodov: Banchero 20 (10 doskokov), Wagner 19, Carter 17 - Adebayo 22 (11 doskokov), Butler 15, Herro

Washington Wizards - Denver Nuggets 104:113 (24:33, 28:29, 26:27, 26:24)
Najviac bodov: Kuzma 17, Jones (13 asistencií) a Gafford po 15 - Jokič 42 (12 doskokov), Murray a Porter po 19

Houston Rockets - Boston Celtics 107:116 (25:35, 30:35, 25:20, 27:26)
Najviac bodov: Brooks 25, Sengün 24 (12 doskokov, 10 asistencií), Green 16 - Porzingis 32, White 21 (11 doskokov), Tatum 18

Phoenix Suns - Indiana Pacers 117:110 (33:25, 32:36, 26:22, 26:27)
Najviac bodov: Durant 40, Booker 26, Beal 25 - Hield 18, Siakam a Smith po 15

Los Angeles Lakers - Portland Trail Blazers 134:110 (36:31, 31:23, 36:33, 31:23)
Najviac bodov: Russell 34, James 28, Reaves 15 - Brogdon 23, Simons 19, Grant 17

Viac o téme: NBA LeBron James Brooklyn Nets Miami Heat Houston Rockets Los Angeles Lakers Boston Celtics Indiana Pacers Denver Nuggets Phoenix Suns Washington Wizards Orlando Magic Los Angeles Clippers Anthony Davis Portland Trail Blazers D'Angelo Russell Austin Reaves
  • Zdroj: TASR, ČTK