Sponzoruje ho otec, pomohli mu fanúšikovia: Mladý Čech bude ďalej snívať svoj formulový sen

Roman StaněkRoman Staněk Zdroj: Profimedia

BRNO - Český automobilový jazdec Roman Staněk bude aj v tohtoročnej sezóne pretekať vo formule 2.

Devätnásťročný pilot v pondelok oznámil, že sa mu podarilo zaistiť potrebné financie a bude v seriáli pokračovať v stajni Trident, s ktorou v minulom ročníku obsadil v konečnom hodnotení 18. miesto. Informáciu na sociálnych sieťach potvrdil aj taliansky tím.

"Som naozaj rád, že môžem pokračovať na svojej ceste s tímom Trident. Vytvorili sme si za uplynulé roky skvelý vzťah a tento rok vidím veľký potenciál. Nemôžem sa dočkať toho, čo nám nová sezóna prinesie," citoval Staňka web sport.cz.

Čoskoro dvadsaťročný jazdec, ktorý si postup do vyššej série vyslúžil vďaka piatemu miestu vo formule 3 v roku 2022, verí vo výsledkový posun. "Budem vo formule 2 druhý rok a cieľom bude pohybovať sa vpredu," povedal. Jeho tímovým kolegom bude Richard Verschoor z Holandska.

V premiérovom roku v druhej najvyššej formulovej triede dokázal Staněk z 26 pretekov v sezóne vrátane šprintov šesťkrát bodovať, jeho maximom bolo piate miesto v šprinte v Rakúsku. Finančné problémy mu komplikovali záver sezóny, ohrozený bol aj jeho štart vo finále v Abú Zabí.

Rodákovi z Valašského Meziříčí pomohla aj crowdfundingová kampaň, vďaka ktorej záver roka odjazdil "Ale vyhrané nemám. Opäť ma musí z väčšej časti sponzorovať otec," citoval Staňka iDNES.cz.

Šampionát F2 tento rok bude mať 14 pretekov počas súťažných víkendov formuly 1. Sezóna odštartuje v Bahrajne na začiatku marca.

Viac o téme: Formula 2 Roman Staněk Trident Richard Verschoor
  • Autor: © Zoznam/
  • X/Stevo Eisele
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy