VIDEO Shiffrinová sa pochválila darčekom zo Slovenska: Najkrajší, aký som kedy dostala!

Na snímke vpravo americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová a vľavo jej mama Eileen na pódiu počas tímového fotenia po víťazstve v slalome v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní v JasnejNa snímke vpravo americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová a vľavo jej mama Eileen na pódiu počas tímového fotenia po víťazstve v slalome v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní v Jasnej Zdroj: TASR/Martin Baumann

JASNÁ - Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová vystrúhala pochvalu pre organizátorov uplynulého podujatia Svetového pohára. Korunku pre víťazku nedeľného slalomu považuje za najkrajšiu trofej, akú kedy dostala.

Korunka pochádza z dielne šperkárky Petry Tóthovej, rovnakú dostala aj víťazka sobotného "obráku" Švédka Sara Hectorová. Američanka na sociálnej sieti X zverejnila fotku s trofejou na hlave a napísala: "Za toto ďakujem, Jasná! Zrejme je to najkrajšia trofej, akú som kedy dostala!"

Slovenská šperkárka vyrobila pre víťazky originálne korunky, každá z nich je zložená z 1144 kusov kamienkov a váži 474 g.

Inšpirácia pri ich tvorbe bola podľa jej slov rovnaká: "Kroje z troch liptovských dediniek v okolí: Liptovská Osada, Liptovská Lúžna a Liptovské Revúce. Z každého kroja sme si vybrali fragmenty, ktoré sme následne prispôsobili vizuálu Svetového pohára. Ten sa tentoraz niesol vo výrazných lámaných farbách, akoby ste sa na svet pozerali cez kryštáliky ľadu."

Uznávaná umelkyňa sa preslávila práve pretváraním slovenských ornamentov do sofistikovanej súčasnej formy. Na výrobu koruniek potrebovala sedem mesiacov. Vyrobila ju z pozlátenej mosadze, je ručne maľovaná a ozdobená českým krištáľom.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 17

Viac o téme: Mikaela Shiffrinová Jasná Svetový pohár v Jasnej Korunka Petra Tóthová
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: X/Mikaela Shiffrin; VIDEO: Facebook/Petra Toth
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy