VIDEO Liverpool sa triasol, stačila mu aj remíza: Pohárové finále prinesie veľký šláger

Futbalisti Liverpoolu oslavujú postup cez FulhamFutbalisti Liverpoolu oslavujú postup cez Fulham Zdroj: SITA/AP/Kin Cheung

LONDÝN - Futbalisti Liverpool FC postúpili do finále anglického Ligového pohára. V semifinálovej odvete remizovali na pôde Fulhamu 1:1, v prvom dueli zvíťazili 2:1. O trofej zabojujú vo Wembley 25. februára proti Chelsea.

Hostí poslal do vedenia v 11. minúte Luis Diaz, v 77. minúte vyrovnal Issa Diop. Ďalší gól už domáci napriek tlaku nedali. Slovenský brankár Marek Rodák sedel na lavičke náhradníkov domáceho tímu.

Chelsea postúpila do finále po utorkovom triumfe nad Middlesbrough 6:1, v prvom zápase prehrala na pôde účastníka druhej najvyššej súťaže The Championship 0:1.