VIDEO Takéto rána chceme mať stále: Tatar pálil ostrými ako za starých zlatých čias

Tomáš Tatar oslavuje gól spoluhráča Brandona TanevaTomáš Tatar oslavuje gól spoluhráča Brandona Taneva Zdroj: SITA/AP/Jason Redmond

SEATTLE - Slovenský hokejista Tomáš Tatar pomohol dvoma gólmi k triumfu Seattlu nad Chicagom 6:2 v nočnom zápase NHL.

Pre 33-ročného útočníka to bol 18. bod v sezóne, v 43 zápasoch nazbieral 6 gólov a 12 asistencií. Štyrmi gólmi a asistenciou sa blysol útočník Nathan MacKinnon, ktorý prispel k víťazstvu Avalanche nad Washingtonom (6:2). Kanadský center zároveň predĺžil svoju bodovú šnúru v domácich dueloch od úvody sezóny už na 24 zápasov, čím prekonal doterajší rekord Joea Sakica.

Pohotový strelec Tatar

Tatar v tretej tretine poistil výhru Seattlu gólmi na 5:2 a 6:2. Najskôr v 45. minúte využil nepozornosť obrancov a po prihrávke od Jordana Eberleho sa ocitol v samostatnom úniku, ktorý zakončil strelou pod vyrážačku brankára Arvida Söderbloma.

Tomáš Tatar oslavuje gól Galéria fotiek (17) Tomáš Tatar oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Jason Redmond

V 57. minúte si Tatar v útočnom pásme prikryl puk, zbavil sa obrancu Alexa Vlasica a krížnou prihrávkou našiel Willa Borgena. Americký obranca od mantinelu nahodil puk na Söderbloma a ten ho pravým betónom vyrazil priamo na čepeľ hokejky Tatara, ktorý spečatil triumf Kraken. Okrem dvoch gólov si slovenský útočník za 15:42 min na ľade pripísal aj štyri plusové body. Tatar vďaka tomu s +11 vedie tímovú tabuľku plusových/mínusových bodov.

"Niekto si možno povie, že je to šťastie. On však našiel spoluprácu s niekoľkými rôznymi formáciami. Je to inteligentný hráč, ktorý nájde spôsob, ako zlepšiť hru svojich spoluhráčov," uviedol tréner Seattlu Dave Hakstol pre oficiálnu webovú stránku Kraken.

Nehľadajte lepších hráčov, MacKinnon predvádza iný level

MacKinnon dokázal prekonať Sakica, ktorý držal najdlhšiu bodovú sériu v domácich dueloch organizácie Avalanche/Quebec Nordiques (23 zápasov v sezóne 2000/01). Po päťbodovom výkone sa zároveň posunul v tabuľke produktivity na prvé miesto pred Nikitu Kučerova z Tampy Bay. Po 48 odohraných zápasoch má na svojom konte 82 bodov za 30 gólov a 52 asistencií.

"Samozrejme, vždy je príjemné streliť štyri góly, klamal by som, ak by som povedal niečo iné. Hokej je zábavný šport, niekedy vám góly padnú, inokedy nie. Práve teraz sa mi však darí," uviedol ofenzívny ťahúň Colorada pre oficiálny web nhl.com. Slovenský obranca Martin Fehérváry odohral v drese hostí 15:28 minút a pripísal si mínusový bod.

Jonathan Drouin uniká Martinovi Galéria fotiek (17) Jonathan Drouin uniká Martinovi Fehérvárymu Zdroj: SITA/AP/David Zalubowski

Bez šrámov odvedená robota v podaní Panthers

Bodovú šnúru si predĺžil aj Sam Reinhart z Floridy. V zápase Panthers proti Arizone prispel k víťazstvu 6:2 gólom a asistenciu a bodoval v jedenástom zápase po sebe. Matthew Tkachuk strelil dva góly a pridal asistenciu.

"Panteri" položili základ výhry už tromi gólmi v prvom dejstve. Reinhart sa presadil v 9. minúte, keď využil presilovú hru. Do štatistík sa zapísal aj v prostrednej časti hry, keď si pripísal asistenciu pri presnom zásahu Antona Lundella. Počas bodovej série má Reinhart na konte 16 bodov (12+4).

Toronto zdolalo Winnipeg 1:0, rozhodol o tom gól Austona Matthewsa 47 sekúnd pred koncom predĺženia. Brankár domácich Iľja Samsonov zneškodnil všetkých 32 striel súpera a zaznamenal druhý shutout v sezóne a dvanásty v kariére. Samsonov sa z výhry v predĺžení radoval prvýkrát od 10. apríla minulého roka a na neúspešnosť v predĺženiach myslel aj počas rozhodujúcich okamihov duelu proti Winnipegu.

"Hovoril som si, prosím, dajte gól. Už dlho som nevyhral v predĺžení. Nebojím sa, ale viete, stále som trochu roztrasený. Keď som však videl Austona s pukom, vedel som, že sme vyhrali," povedal s úsmevom ruský brankár Maple Leafs.

Motory Caroliny sú už zahriate

Carolina bodovala v ôsmom zápase po sebe na klzisku súpera. V Bostone triumfovala 3:2 a ukončila Bostonu deväťzápasovú bodovú šnúru a päťzápasovú víťaznú sériu. Dvoma bodmi sa v drese hostí blysli Teuvo Teräväinen a Sebastian Aho. Brankár Spencer Martin pri svojom debute v bráne Hurricanes urobil 26 úspešných zákrokov.

V drese Bruins sa dvakrát strelecky presadil kapitán Brad Marchand, ktorý zaknihoval 63. viacgólový zápas v kariére, čím vyrovnal Ricka Middletona na 4. mieste v histórii organizácie Bostonu. Marchand strelil 395. gól v kariére, čo ho posunulo v historickej tabuľke strelcov Bruins na piatu priečku pred Raya Bourqueho.

Brad Marchand, kapitán Bostonu Galéria fotiek (17) Brad Marchand, kapitán Bostonu Zdroj: SITA/AP/Charles Krupa

"Carolina hrá veľmi tvrdo, je to súťaživý tím. Myslím si, že to bol zápas kvalít play off. Tie sú pre nás v tomto období skvelé, pretože sa na nich učíme, čo musíme robiť lepšie, aby sme mohli konkurovať takýmto tímom," poznamenal Marchand.

Bodovú sériu na 10 zápasov predĺžil Vancouver, no z víťazstva v zápase so St. Louis sa tešili hostia. O ich triumfe rozhodol v predĺžení Brayden Schenn. Lídrovi tabuľky Západnej konferencie pomohol hetrikom k zisku bodu švajčiarsky útočník Pius Suter, ktorý najskôr znížil na 1:2 a následne sa podieľal aj na vyrovnaní skóre z 1:3. Všetky presné zásahy zaznamenal 27-ročný krídelník v tretej tretine.

Kings spadli do riadne hlbokej priekopy

Buffalo dokázalo na ľade Los Angeles otočiť nepriaznivý stav z 1:3. Veľkú zásluhu na tom mal druhý útok Sabres, ktorý dvoma gólmi a asistenciou potiahol nemecký útočník John-Jason Peterka. Gól a dve asistencie zaznamenal jeho spoluhráč z útoku Jack Quinn a štvrtý z piatich gólov "šablí" dosiahol Dylan Cozens. Kings prehrali 12. duel z uplynulých 14 zápasov.

"Som za to zodpovedný. Keď pozriete na tím, ktorý odohral prvých 25-30 duelov, nevyzerá ako ten, ktorý hrá teraz. Ja som za to zodpovedný a náš trénerský štáb robí, čo môže, aby sme to zmenili," povedal tréner LA Todd McLellan.

Výsledky NHL:

Florida Panthers - Arizona Coyotes 6:2 (3:0, 2:0, 1:2)
Góly: 2. Tkachuk (Verhaeghe, Forsling), 9. Reinhart  (Tkachuk, Barkov), 10. Bennett (Verhaeghe, Forsling), 25. Tkachuk (Lundell, Verhaeghe), 39. Lundell (Reinhart, Luostarinen), 43. Gadjovich (Stenlund) – 44. Guenther (Schmaltz, Keller), 57. Cooley (Guenther, Maccelli). Brankári: Bobrovskij - Vejmelka, strely na bránku: 43:33

Toronto Maple Leafs - Winnipeg Jets 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Gól: 65. Matthews (Rielly, Robertson). Brankári: Samsonov - Brossoit, strely na bránku: 30:32

Boston Bruins - Carolina Hurricanes 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Góly: 42. Marchand (Frederic, Lindholm), 48. Marchand (Coyle, Frederic) – 19. Nečas (Skjei, Drury), 32. Teräväinen (Jarvis, Aho), 58. Martinook (Teräväinen, Aho). Brankári: Ullmark - Martin, strely na bránku: 28:33

Colorado Avalanche - Washington Capitals 6:2 (1:0, 3:0, 2:2)
Góly: 20. Makar (Cogliano), 23. MacKinnon (Rantanen, Makar), 27. MacKinnon (Makar, Rantanen), 30. MacKinnon (Rantanen), 51. Rantanen (Drouin, MacKinnon), 57. MacKinnon (Rantanen, Colton) – 48. Strome (Pacioretty, Ovečkin), 58. Strome (Wilson, Bear). Brankári: Georgijev - Lindgren, strely na bránku: 33:25

Seattle Kraken - Chicago Blackhawks 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)
Góly: 5. McCann (Eberle, Schultz), 8. Schwartz (Burakovsky, Dunn), 21. Wennberg, 38. Tanev (Dumoulin, Kartye), 45. TATASR (Eberle, Schultz), 57. TATAR (Borgen, McCann) – 18. Anderson (S. Jones, Dickinson), 41. Foligno (Kurashev, Jones). Brankári: Daccord - Söderblom, strely na bránku: 29:36

Los Angeles Kings - Buffalo Sabres 3:5 (3:1, 0:2, 0:2)
Góly: 3. Kopitar (Kempe, Roy), 6. Kempe (Doughty, Byfield), 10. Dubois (Laferriere, Clarke) – 6. Peterka (Cozens), 29. Peterka (Quinn), 31. Quinn (Mittelstadt, Johnson), 46. Tuch (Robinson, Krebs), 49. Cozens (Peterka, Quinn). Brankári: Talbot - Levi, strely na bránku: 41:37

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 17

Viac o téme: Washington Capitals Tomáš Tatar Boston Bruins Winnipeg Jets Colorado Avalanche Nathan MacKinnon Carolina Hurricanes Toronto Maple Leafs Martin Fehérváry Seattle Kraken